Tutima Glashütte/Sa. – zahajuje prodej v ČR

Sdílejte tento článek na Facebooku

Saské městečko Glashütte bylo od konce 19. století centrem hodinářského řemesla. Přerušila jej 2. světová válka, kdy byla část města zničena při náletech, hodinářství zde ale bylo obnoveno a dnes je zde i známé muzeum hodin a hodinek. Značka Tutima zde existovala od roku 1927 a i dnes najdeme v Glashütte její obnovený provoz. Hodinky této značky nyní dostanete koupit i u nás. 

V roce 1927 byly v Glashütte založeny dvě hodinářské společnosti, společně známé jako UFAG. Výkonný ředitel obou společností Dr. Ernst Kurtz brzy rozpoznal potenciál náramkových hodinek namísto kapesních a ve velmi krátké době se jeho modely mohly rovnat švýcarským značkám. Hodinky byly odolné a spolehlivé a právě tyto vlastnosti byly inspirací pro název značky „bezpečný – Tutima“. Značce se vedlo i během druhé světové války, kdy se v roce 1941 zrodila její legenda – pilotní hodinky. Konec války a následující roky ale byly devastující. Kvůli bombardování a okupaci musela být továrna přesunuta, výrobu se následně podařilo obnovit. Po roce 1989 se ale značka vrátila zpět do Glashütte, kde ji najdeme i dnes.

V nabídce je pět produktových řad: „Saxon One“, „M2“, „Grand Flieger“, „Patria“ a „Tempostopp“.  Modely ze všech těchto řad nyní nabízí pražská prodejna hodinářství Koscom.

Sdílejte tento článek na Facebooku