Toyota RAV 4 model 2010 na českém trhu

Sdílejte tento článek na Facebooku

Toyota Motor Czech uvádí od 1. 5. 2010 na trh v České republice novou Toyotu RAV4 v modelovém provedení 2010, která je typickým příkladem výrazné změny zevnějšku a zároveň ponechání tradičních hodnot, které tento model proslavily od roku 1994. Tehdy stála Toyota RAV4 u zrodu segmentu vozů SUV (Sport Utility Vehicles). RAV4 pro rok 2010 oslovuje navíc velmi atraktivní základní cenou od 594.900,-Kč.

Nejvýraznějším prvkem nové RAV4 je přední část, která zaujme zcela novým ztvárněním čelních partií, kde dominuje současná moderní elegance. Nová a širší maska chladiče s vodorovným žebrováním jasně odkazuje na nový designérský směr nastolený již modelem Avensis. Dalším výrazným prvky jsou nové světlomety s projektory potkávacích světel zasazené do nové kapoty a předního blatníku. Celý vůz díky těmto pozitivním změnám působí širokým rozchodem a dynamickým postojem. To je navíc podtrženo novým aerodynamicky tvarovaným předním nárazníkem po celé šířce vozu. Nový design dotváří i chromové doplňky na masce chladiče a kolem mlhových světel.

V kategorii 4WD vykazuje nová RAV4 jednu z nejnižších úrovní spotřeby paliva i emisí. To platí pro verzi s převodovkou Multidrive S i přímo řazenou převodovkou v kombinaci se zážehovým motorem 2,0 l Valvematic, stejně tak jako s manuální 6stupňovou převodovkou pro motor 2,2D-4D 150 a automatickou převodovkou v kombinaci s agregátem 2,2 D-CAT 150.

Vrcholem nabídky je nejvýkonnější motor 2,2 D-CAT 180 s přímo řazenou převodovkou.

Všechny verze dovážené do ČR a SR jsou standardně vybaveny pokrokovým systémem IADS (Integrated Active Drive System) aktivního pohonu všech kol. IADS je propracovaný systém vysokorychlostního interaktivního řízení, který využívá senzory rozmístěné po celém vozidle ke vzájemné spolupráci systému aktivního řízení točivého momentu 4WD, systému řízení stability vozu (VSC+) a elektrického posilovače řízení (EPS) s ohledem na optimální jízdní vlastnosti, ovladatelnost a bezpečnost jízdy v RAV4.

V případě RAV4 2010 mohou zákazníci vybírat z většího počtu kombinací stupňů výbav a pohonných jednotek. Čtyři stupně výbavy – Terra, Sol, Lux a Premium se nyní nabízí s větším počtem motorů. Jednotlivé stupně výbavy lze rozšiřovat o nejrůznější prvky na přání, včetně inteligentních systémů navigace nebo Multimedia paketu s HDD navigací a parkovací kamerou či nejrůznějších prvků pro úpravu vozu na přání zákazníka.

Základní cena modelu RAV4 (2010) ve výbavě Terra s pohonem všech kol byla stanovena pod magickou hranici 600 000Kč a je nabízena za 594 900 včetně DPH (495 750Kč bez DPH). Stěžejním modelem pro Českou republiku je RAV4 Lux 2.2D-4D 150 ve výbavě Lux, jehož cena je stanovena na 729 900Kč (verze s motorem 2.0l Valvematic 679 900Kč).

Sdílejte tento článek na Facebooku