Ford Transit slaví 6 milionů vyrobených vozů

Sdílejte tento článek na Facebooku

Legendární užitkový automobil Ford Transit slaví další významný úspěch: z montážní linky závodu Ford-Otosan v tureckém Kocaeli dnes sjel vůz s pořadovým číslem 6 000 000. „Jubilantem“ se stal bílý model FT280 Kombi se středním rozvorem, určený pro zákazníka v Německu. Dosažení významného milníku i blížící se 45. výročí Transitu se slaví nejen v Kocaeli, ale také v dalších výrobních závodech po celém světě, kde se tento model montuje, od britského Southamptonu přes čínský Nanchang až po vietnamský Hai Duong.

„Se šesti miliony vyrobených vozů a pětačtyřicet let trvající kariérou je Transit nejen nejdéle sloužící model v portfoliu Ford of Europe, ale po celou tu dobu je i hlavním pilířem našeho úspěšného byznysu v Evropě a patří k nejúspěšnějším užitkovým vozům v celé automobilové historii,“ řekl John Fleming, předseda představenstva a generální ředitel Ford of Europe.

Již od svého uvedení na trh v roce 1965 si Transit začal budovat pověst nenáročného, praktického a všestranného pomocníka pro firemní zákazníky, jimž nabídl kombinaci nejmodernějších technologií, robustnosti, vysoké úrovně bezpečnosti, uživatelského komfortu blízkého osobním vozům a nízkých provozních nákladů.

Současný Transit je jediný užitkový model svého druhu, který dává zákazníkům na výběr mezi pohonem předních, zadních nebo všech čtyř kol na jediné platformě.

Ačkoliv se Transit zrodil ještě v dobách, kdy neexistovala Evropská unie a dokonce ani společnost Ford of Europe, byl to první produkt značky Ford zaměřený a vyvíjený pro celou Evropu. Poprvé na něm spolupracovaly konstrukční i marketingové týmy z Německa a Velké Británie.

Ford Transit se dnes prodává ve více než pětaosmdesáti zemích na pěti kontinentech. V Británii, která je jeho největším odbytištěm, si Transit drží pozici lídra segmentu nepřetržitě od roku 1965.

Sdílejte tento článek na Facebooku