Tour sv. Patrika – poprvé v historii průvod v centru Prahy

Sdílejte tento článek na Facebooku

Oslavy svátku svatého Patrika budou letos opravdu velké – odehrají se na více místech, program bude pestřejší a úplnou novinkou je průvod po Praze. Už 17. března můžete spolu s kamarády společně oslavit v Praze tento irský svátek přátelství a soudržnosti.  A  pokud se do Prahy nedostanete, užijte si tuto událost ve více než 400 podnicích po celé republice.

Bubeníci, dudáci, to vše letos poprvé zažije i Praha. A vy můžete také. Průvod je ve světových metropolích důležitou součástí oslav.  U nás vyrazí od Kampusu Hybernská, jedné ze zastávek letošní Tour svatého Patrika a bude pokračovat po ose Staroměstské náměstí, Národní třída, Václavské náměstí a skončí zase u Kampusu  Hybernská. Mimo průvod má Tour sv. Patrika 2018 několik hlavních oficiálních míst s bohatým programem. Prvním bude Tančící dům, konkrétně Glass bar v horním patře. Zde si můžete dát skleničku Jamesona a pokochat se výhledem na Prahu a naladit se poslechem irské živé muziky. Tančící dům bude při této příležitosti speciálně designován světelnými efekty do stylové zelené barvy.

Hlavním centrem oslav bude letos nově klub Rock Café na Národní třídě. Zde bude probíhat program již od odpoledních hodin v divadelním sále, jemuž bude vévodit stand-up comedy. Na tento program naváže večerní série koncertů, které budou v klubu probíhat až do ranních hodin. Headlinerem bude irská punková kapela Blood or Whiskey. Tato skupina vznikla v roce 1992 a jejím charakteristickým zvukem je úderný a svižný punk s irskými prvky, který roztančil již stovky koncertních sálů a klubů. Svoji hudbu popisují jako mix The Dubliners a The Clash. I letos se můžete těšit na irského barda Travise O’Neilla a jeho kapelu His Cardinal Sins. Večerní program v Rock Café zahájí irská písničkářka Grainne Hunt, na ni naváže Travis O’Neill, poté nastoupí na pódium Blood or Whiskey a večírek uzavře DJ Tomsn.

Druhým místem s našlapaným programem bude neotřelý holešovický prostor 36 Undeground. Zde si přijdou na své fanoušci urban style a hip-hopu. Zástupci irského hip-hopu Kojaque, nadějný mladý dublinský rapper Luka Palm, slovenský rapper Zverina či česká kapela MoveBreakers, sekundovat jim budou populární zástupci místní scény DJ Brada, DJ Bica feat. MC Luis De Fumés, Selektor Boldrik nebo rapper Douny. Na této urban scéně si budete moci také vyzkoušet školu DJingu nebo se pohupovat u beatboxu či tanečního vystoupení Shuffle Dancing School.

Dalším novým místem letošní pražské Tour sv. Patrika je kulturní a vzdělávací prostor Kampus Hybernská. Tento objekt bude už 16. března hostit autorské čtení spisovatelky Lisy McInerney. Ta v Čechách představí svůj román Nádherná kacířství a pokřtí jeho aktuální český překlad, který se poté objeví v českých knihkupectvích. V sobotu 17. března si zde můžete vychutnat koncerty a workshopy na téma irské muziky, historie či degustaci whiskey Jameson.

V Praze to ožije nejenom v centru a Holešovicích, ale také okolo ulice Krymské ve Vršovicích. Kino Pilotů 17. 3. nabídne přehlídku irských filmů, Joshua Salon bude hlavním stylingovým prostorem, after party pak proběhne v Minimal baru. Sledujte www.toursvatehopatrika.cz #BezeStrachu, #SvatyPatrik či Facebook Jameson, kde postupně najdete další informace. Výše zmíněný program není totiž konečný, těšit se můžete ještě na další zajímavé novinky.

Sdílejte tento článek na Facebooku