Thriller Proroctví vychází na DVD

Sdílejte tento článek na Facebooku

Diváci se mohou těšit na napínavý, originální příběh a skvělé herecké výkony v čele s Cagem. V jeho podání se bostonský profesor Koestler musí vypořádat s tajemným vzkazem z minulosti. Ve škole, kam chodí Koestlerův syn Caleb, se objeví „časová kapsle“ se starými kresbami. Jejich autory byli „spolužáci“, kteří ovšem tuto školu navštěvovali před 50 lety. Tehdy měli nakreslit, jak si představují svoji budoucnost. Caleb se svojí kamarádkou Abby objeví ten podivný „výkres“. Vlastně to ani výkres není. Papír obsahuje jen řadu čísel.

Koestler začíná tajemnému vzkazu pomalu rozumět. Čeká ho šok! Zdánlivě nesmyslná řada čísel je vlastně chronologické seřazení dat různých katastrof. Nechybí ani datum 11. září 2001! A navíc – tři poslední údaje označují tři konkrétní data v nedaleké budoucnosti. Co se stane tentokrát? Opravdu se blíží konec světa?

Režiséra Proyase proslavil už film Vrána, který natočil v roce 1994, poznamenaný tragickou událostí – při natáčení zemřel představitel hlavní role Brandon Lee. Zatím posledním snímkem, který zaznamenal skvělý úspěch, byl v roce 2004 divácky velmi úspěšný Já, robot, kde exceloval Will Smith.

Sdílejte tento článek na Facebooku