Speciální edice Nissan 370Z GT

Sdílejte tento článek na Facebooku

Speciální verze vozu 370Z GT Edition je připomínkou úspěchů automobilky Nissan mezinárodních závodech třídy GT; spojuje lepší ovladatelnost s vyšším jízdním komfortem a díky novému zavěšení zvládne ty nejlepší i ty nejhorší evropské silnice.Kultovní sportovní vůz Nissan 370Z má nyní svou ostřejší evropskou verzi. Konstruktéři z evropského technického centra (NTCE) provedli u vozu 370Z GT Edition celou řadu vylepšení podvozku, díky nimž lze potenciál tohoto automobilu plně využít na evropských silnicích. Stejné změny se uplatnily také ve standardním kupé.

Vyladění podvozku se soustředilo především na tlumiče. Právě nové nastavení tlumičů zajišťuje vyšší jízdní komfort a snazší řízení při vysokých rychlostech. Úpravy tlumení odskoku předních i zadních tlumičů se příznivě odrazily v kontrole vertikálního pohybu kol při středních a vysokých rychlostech. Vůz je proto mnohem lépe ovladatelný na nerovných površích a změny se projevily také při jízdě na dálnici, kde při vysokých rychlostech dochází k méně citelnému „plavání“. Tužší podvozek lépe absorbuje nárazy a zároveň umožňuje pohodlnější a klidnější jízdu. Vůz dosahuje rovněž vyšší výkonnosti na okruhu díky lepšímu využití pneumatik v oblasti jejich optimální funkce.

Volitelná sedmistupňová automatická převodovka nyní nabízí režim pro jízdu na sněhu, který rozjíždí vůz na druhý rychlostní stupeň a řídí otáčky motoru tak, aby zabránil protáčení kol na ledě nebo sněhu. K větší vytříbenosti jízdy přispívají úpravy izolace spodku podvozku pro snížení hluku ze silnice.

Model GT Edition se od ostatních modelů 370Z odlišuje šedými „závodními‘“ pruhy na bocích vozu, které kontrastují s každou ze tří barev karosérie této speciální série – černou metalízou, perleťově bílou a černou. (Poslední odstín, tzv. Black Rose, je dostupný výhradně u modelu GT Edition.) Vnější vzhled podtrhují standardně dodávané 19″ ráfky RAYS z kovaného hliníku s působivou úpravou v antracitové barvě.

Změny výbavy zahrnují i zavedení zadní parkovací kamery jako součásti volitelného systému satelitní navigace Nissan Premium Connect a standardní osazení systému monitorování tlaku v pneumatikách. A i když má nový vůz GT Edition bohatší výbavu, stojí méně než standardní kupé.

Beze změn zůstal šestiválcový 3,7litrový motor s výkonem 328 k a točivým momentem 363Nm, stejně jako volba převodovek – k dispozici je šestistupňová sportovní manuální převodovka s krátkými drahami nebo se sedmistupňová automatická s řazením pádly.

„Vůz 370Z je kultovním sportovním vozem a verze GT Edition podtrhuje jeho atraktivitu pro nadšence na celém světě. To vše díky kombinaci vynikajícího výkonu, působivého vzhledu a podvozku speciálně upraveného pro evropské podmínky,“ uvedl Pierre Loing, viceprezident pro produktové plánování, Nissan International SA.

Sdílejte tento článek na Facebooku