Smoke & Fire Food Fest dochutí a okoření All American Fest

Sdílejte tento článek na Facebooku

Zbrusu nový food festival zaměřený na BBQ, grilování, přípravu jídel kouřem a ohněm pod širým nebem právě vstupuje na náš trh. Nese název Smoke & Fire Food Fest, stojí za ním kuchař a finalista soutěže MasterChef Jiří Hilgart, a chce být skutečnou oslavou gastronomie, BBQ, grilování a uzení. Aktuálně se spojuje s již zavedeným eventem All American Fest/Prague Harley Days, jehož se stává součástí. Než ale celá 3denní oslava svobody, volnosti, motocyklů, adrenalinu, zábavy, jídla, pití a Ameriky v pravém slova smyslu vypukne, čeká na milovníky BBQ a grilovaných pochoutek řada akcí.

Smoke & Fire Food Fest nebude jen dalším klasickým food festivalem, ale již nyní spouští kurzy grilování Smoke & Fire Academy, kterými bude širokou veřejnost edukovat v oblasti přípravy pokrmů ohněm a kouřem. Navíc ve spolupráci se zavedenou značkou Hard Rock Cafe připravil speciální Smoke & Fire menu, které je již součástí menu právě Hard Rock Cafe Prague.

Nově vzniklý Smoke & Fire Food Fest nebude jen tradičním gastronomickým festivalem. „Našim cílem je ukázat grilování, BBQ a přípravu jídel ohněm a kouřem pod širým nebem ve zcela jiném stylu, naučit veřejnost lásce k jídlu, jeho přípravě i konzumaci, ale rovněž edukovat. Poradit tipy a triky, jak na správné grilování, jak si gril připravit, ale především, jaké suroviny použít, kde je sehnat, kdy jít do řeznictví, jak suroviny správně skladovat, jak vhodně připravované pokrmy dokořenit a jaké největší kouzlo příprava pokrmů ohněm a kouřem má,“ vysvětluje Jiří Hilgart, kuchař a autor Smoke & Fire Food Festu a dodává, že během sezóny tak chce i pasivní milovníky jídla a grilování nadchnout, postavit za gril a naučit je jednoduchou přípravu jídel v duchu BBQ a grilování.

Smoke & Fire Food Fest navíc aktuálně zahajuje spolupráci s Hard Rock Cafe Prague. Kuchař a organizátor festivalu Jiří Hilgart tak připravil menu společně se šéfkuchařem Hard Rock Cafe Prague Ricardem Dominguezem a známým BBQ guru a food youtuberem PIPmasterem.

Vzniklo tak vyladěné menu, které už nyní nalezneme na menu Hard Rock Cafe pod názvem

SMOKE & FIRE. 

MENU SMOKE & FIRE – HARD ROCK CAFE PRAGUE

Bůček s kváskovým chlebem od Pipmastera

Vepřový bůček s kváskovým chlebem s majonézou z hrubozrnné hořčice

Zauzené kuře na langoši od Jiřího Hilgarta

Zauzené trhané kuře s langoši a koktejlovou omáčkou s pečeným česnekem

Hovězí hrudí v dalamánku od Ricarda Dominguez

Zauzené hovězí hrudí v dalamánku s křenovou omáčkou

Buchtičky s uzeným šodó od Martiny Lednové

Dukátové buchtičky s vyuzeným šodó a ovocem na rumu

Smoke & Fire Food Fest tak už nyní chystá speciální kurzy Smoke & Fire, v nichž bude kuchař a tvůrce festivalu Jiří Hilgart učit účastníky kurzů, jak správně grilovat, jak pokrmy připravovat, prozradí i triky a tipy od výběru a nákupu surovin, přes jejich přípravu a naporcování až po okořenění i samotné grilování. V plánu jsou kurzy zaměřené, jak na klasické grilování dle vlastního výběru, tak tematické kurzy zaměřené na sezónní pokrmy, například velikonoční grilování, příprava chřestu, zapomenuto nebude ani na kompletně vegetariánské grilování nebo přípravu dezertů a sladkostí ohněm a kouřem. Kurzy budou jak jednodenní, které proběhnou v areálu Harley-Davidson Praha na pražských Malvazinkách, tak víkendové, které se uskuteční na vybraných lokacích napříč ČR.

All American Fest s novým food programem

Vše následně vyvrcholí na All American Festu / Prague Harley Days, který se od pátku 30. srpna do neděle 1. září uskuteční na holešovickém Výstavišti. Smoke & Fire Food Fest se tak stane přímo gastro programem festivalu, který letos svoji gastronomii výrazně posílí a dá jí zcela nové pojetí. Návštěvníci se už teď mohou těšit americké speciality, nejen burgery, ale i steaky, žebírka, křidýlka či hranolky, doplněné o typické americké drinky a dezerty. K tomu všemu pochopitelně řada soutěží, kulinárních workshopů s nejuznávanější gril a BBQ mistry z celého světa, ale i našimi top šéfkuchaři.

All American Fest v duchu zábavy pro celou rodinu

All American Fest / Prague Harley Days nabídne nabitý 3denní program skutečně pro všechny návštěvníky různých věkových kategorií. Nebudou chybět motocykly, zejména Harley-Davidson a jejich tradiční spanilá jízda centrem Prahy, ale ani pořádná dávka adrenalinu, díky open-air podobě FMX Gladiator Games s těmi nejlepšími hvězdami freestyle motokrosu a jejich exhibicemi, a pochopitelně si na své si přijdou i rodiny s dětmi, stejně tak milovníci hudby, zábavy a podívané všeho druhu. A především jídla, díky spojení se Smoke & Fire Food Festem, který bude oslavou přípravy pokrmů ohněm a kouřem pod širým nebem.

 

 

 

Sdílejte tento článek na Facebooku