Škodovka zveřejnila výsledky za rok 2009 v ČR

Sdílejte tento článek na Facebooku

Škoda Auto dodala v České republice svým zákazníkům v roce 2009 celkem 56 504 vozů a potvrdila tak vedoucí pozici na trhu v segmentu osobních a užitkových vozů. V krizovém roce, kdy celkový trh v České republice poklesl ve srovnání s rokem 2008 o více než 22 000 vozů (-11,1%), to znamená tržní podíl přibližně 31,2%.

V součtu za celý rok poklesly dodávky zákazníkům v ČR o 2,6% (-1 497 vozů), což je výrazně menší pokles než propad celkového trhu.

Nejprodávanější modelovou řadou Škoda v roce 2009 v ČR byla Octavia s 24 951 prodanými vozy. Stala se tak poprvé od roku 2000 nejprodávanějším modelem společnosti v ČR, když překročila loňské výsledky o 18,5%.

Prodejní výsledky za rok 2009 komentoval vedoucí prodeje značky Škoda pro střední Evropu Jan Hurt: „Přes stagnaci a propad na začátku roku, a to v důsledku celosvětové hospodářské krize, se nám zejména v 2. polovině roku 2009 podařilo navýšit objemy prodeje a potvrdit stabilní pozici ve středoevropském regionu. Reálný výsledek registrací vozů v ČR ovlivnilo i zavedení tzv. „šrotovací prémie“ a následný odliv vozidel do okolních států EU. Vylepšit nepříznivou situaci na domácím trhu z počátku roku nám pomohla především důsledná produktová ofenziva…..Máme před sebou velice těžký rok, přesto věříme v oživení budoucích prodejů. I nadále budeme českým zákazníkům nabízet atraktivní vozy za férové ceny“.

Loňské prodejní výsledky značky Škoda na domácím trhu prospějí rovněž životnímu prostředí. V rámci projektu: „Za každé prodané auto v České republice jeden zasazený strom“, vysadí Škoda Auto přesně 56 504 sazenic stromků ve vybraných lokalitách v ČR.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek