Mercedes-Benz E kabrio

Sdílejte tento článek na Facebooku

Novým kabrioletem doplňuje Mercedes svoji třídu E o výrazně atraktivní a emocionální verzi. Otevřený dvoudveřový vůz, jehož prodej začíná 11.ledna 2010, umožňuje prostřednictvím klasické látkové střechy stylově čistý pocit kabrioletu. Při pohledu z boku fascinuje tento nový model jak svými vyrovnanými proporcemi tak siluetou reprezentující ryzí kabriolet.

Je samozřejmostí, že nejvýš na seznamu požadavků kladených na nový kabriolet bylo, že musí být zaručený jeho celoroční provoz. Zatímco řada kabrioletů již během podzimu z evropských silnic mizí, Mercedes-Benz třídy E Cabrio (délka/šířka/výška: 4 698/1 786/1402 milimetrů) garantuje i s uzavřenou střechou obvyklou radost z jízdy a komfort.

Mezi novinky patří:
Automatická větrná zástěna AIRCAP®: je neustále k dispozici a ovládá se jednoduše stisknutím tlačítka, stará se o citelné potlačení turbulencí na všech čtyřech sedadlech

Dále zdokonalené zahřívání zátylku AIRSCARF®

Do sériové výbavy patřící akustická střecha

Střecha se plně automaticky otevře a zavře během 20 sekund a to dokonce během jízdy do rychlosti 40 km/h. Uložena je za zadní dělící stěnou. Od zavazadlového prostoru jí dělí roletka, kterou je možné v případě uzavřené střechy přesunout do polohy zvětšující prostor pro zavazadla o 90 litrů na celkových 390 litrů.

Nový kabriolet má množství bezpečnostních inovací, které se v modelu Mercedesu očekávají. Ke zvláštnostem otevřeného dvoudveřového vozu patří ochrana při převrácení, dvojicí přídavných trubek zesílené střešní A-sloupky a upravené sloupky B. Jako první kabriolet Mercedesu má novinka také hlavové airbagy.
Ochranu cestujících při převrácení vozu tvoří dva stabilní oblouky s průměrem 35 milimetrů v zadních opěrkách hlavy a uchycené v kazetách za opěradly zadních sedadel. Čidlo náklonu zjišťuje na základě extrémních pohybů vozu pro posádku nebezpečnou situaci a dává signál pro uvolnění stlačených pružin ochranných oblouků pyrotechnickou cestou.

Se sedmi sériově použitými airbagy, napínači bezpečnostních pásů a omezovači síly v pásech u všech sedadel, aktivními opěrkami hlavy pro řidiče a spolujezdce má kabriolet třídy E nejobsáhlejší bezpečnostní výbavu v této automobilové třídě.

Sdílejte tento článek na Facebooku