Pozor na policii v Yeti

Sdílejte tento článek na Facebooku

Zástupci Krajských ředitelství Policie ČR převzali dnes v Zákaznickém centru Škoda v Mladé Boleslavi 14 vozů Škoda Yeti v policejní úpravě. Zakázku na 28 nových vozů typu SUV vyhrála automobilka Škoda ve veřejném tendru v listopadu loňského roku. První polovinu vozů obdrželi policisté dle smlouvy ještě na konci roku 2010.Klíčky od čtrnácti z celkového počtu osmadvaceti speciálně upravených vozů Škoda Yeti symbolicky převzali zástupci samosprávních celků jednotlivých Krajských ředitelství Policie ČR. Za společnost Škoda vozy předal Petr Pečenka, vedoucí regionu Česká republika.

Modely Yeti jsou v policejní úpravě vybaveny úsporným dieselovým agregátem 2,0
TDI/103 kW ve výbavovém stupni Active. Disponují výhradně pohonem všech čtyř kol.
Ve vozech nechybí důležité prvky aktivní i pasivní bezpečnosti – systém ESP, přední a boční airbagy. Součástí úpravy vozu jsou i další prvky mimořádné výbavy v podobě zástavby vysílačky, majáků, stříbrné barvy s charakteristickým polepem, omyvatelného potahu zadních sedadel nebo modrého zábleskového světla v čelní masce.

Automobily Škoda jsou tradiční součástí vozového parku Policie ČR. V současnosti jsou v jejích službách zastoupeny modely Felicia, Fabia, Octavia, Superb a Yeti. Ať již speciálně upravené podle požadavků policejních sborů nebo v sériovém provedení.

Vozy značky Škoda slouží policii také v jiných zemích, například v Polsku, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Velké Británii, Izraeli nebo v Portugalsku.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek