Peugeot 308 CC cabrio – redakční test

Sdílejte tento článek na Facebooku

Babí léto je někdy mnohem příjemnější než tropická červencová a srpnová vedra. Příroda kolem vás láká svými barvami a přitom se nemusíte obávat dotěrného hmyzu, který je pro českou kotlinu příznačný. Proč si v této romantické době nevychutnat jízdu kabrioletem. Zvlášť je-li to takový krasavec jako nový Peugeot 308 CC.

Testovaný vůz

308 CC Sport Pack 2.0 HDI

103 kW/140 k

320 Nm/2000 ot./min.

max. rychlost 208 km/h

zrychlení z 0 na 100 km 10,8 s

spotřeba 5,9 l/100 km v kombinovaném provozu

Karoserie okouzlí

Ladné křivky způsobí mnoha kolemjdoucím nechtěné otáčení hlavy ve směru jízdy. Na tohle auto určitě není problém ulovit pěknou kočku. Pohled na něj nenechá chladnými ani kluky. Poměr délky vozu 4,44 m a rozvoru 2,608 se příznivě projeví na jízdě, i když v zatáčkách je auto někdy trochu neposlušné a při parkování musíte mít oči na stopkách. Parkovací asistenty bych vám doporučil zvolit alespoň vzadu, kombinace obou je ale výhodnější.

Nebude vám foukat na krk ani na obličej

Velmi příjemnou novinkou je „teplý fén“ Airwave, který vám po spuštění v několika teplotních úrovních příjemně fouká na krk ze sedaček. Velmi příjemná vychytávka, která je prima i pro krk ztuhlý po celodenním vysedávání u počítače. Čelní sklo je dostatečně velké, a tak vaše přítelkyně může zapomenout na obavy z poničeného účesu a la Bridget Jonesová.

Spotřeba vás uchvátí

Zrychlení nemá sice zrovna závodní parametry, ale i při drsnější jízdě zůstává spotřeba v intencích deklarovaných výrobcem. Na svých víkendových výletech do přírody budete muset tankovat jen zřídkakdy a zbude vám tak větší finanční prostor pro okouzlení přítelkyně romantickou večeří či květinou. Po testu můžeme potvrdit, že spotřeba je vážně jednou ze silných zbraní testovaného motoru.

Střecha coby dup

Složení a roztažení střechy je rychlé a ačkoliv nelze provádět za jízdy, přesto nemusíte v kabriu moknout. Střecha je nahoře v cuku letu, což si můžete ověřit na reálném videu, které najdete v sekci videí. Celý proces, a to dvakrát za sebou, je zřetelně vidět, takže nemusíte pochybovat, že čas je opravdu reálný.

Peugeot 308 CC je řešením pro mladé muže, kteří za celkem slušný peníz (od 590 000 Kč) mohou získat dobře vypadající sportovní auto, které sice není úplný závoďák, ale dělá dojem, pěkně jezdí a má slušně nízkou spotřebu.

Sdílejte tento článek na Facebooku