Pětidveřová verze modelu Citigo je zde

Sdílejte tento článek na Facebooku

ŠKODA na letošním ženevském autosalonu představí veřejnosti model Citigo také v pětidveřové verzi. Spolu s třídveřovou verzí bude pětidveřová novinka postupně od poloviny května 2012 uváděna na evropské trhy.S modelem Citigo vstoupila česká automobilka do atraktivního segmentu minivozů.
Koncem roku 2011 byla novinka značky ŠKODA úspěšně uvedena na domácí český trh
v třídveřové verzi. Malý vůz má pro značku ŠKODA získat zcela nové skupiny zákazníků a přispět tak k plnění cílů Růstové strategie automobilky. V jejím rámci chce ŠKODA do roku 2018 zvýšit své celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně. S 879.200 prodanými vozy v roce 2011 přitom česká značka vytvořila další prodejní rekord své 117leté historie.

ŠKODA Citigo patří mezi nejkompaktnější a zároveň nejprostornější zástupce svého
segmentu. Zaujme také řadou chytrých řešení. Přesně v duchu sloganu “Simply Clever“ jsou to například držák na dokumenty a fotografie, háček na zavěšení kabelky integrovaný do víka odkládací přihrádky před sedadlem spolujezdce nebo síťový program a četné úložné a odkládací prostory. Velký důraz je kladen na bezpečnost. V nárazových testech Euro NCAP získalo Citigo společně s vozem Volkswagen up! a SEAT Mii plný počet pěti hvězdiček.

Rozšíření nabídky o pětidveřové provedení není jedinou novinkou. ŠKODA Citigo je
zároveň prvním modelem, který na kapotě ponese nové logo značky. Pohonnou jednotkou modelu Citigo je tříválcový benzinový motor o objemu jednoho litru
ve dvou výkonových variantách – 44 kW/60 k a 55 kW/75 k. V úsporném provedení
Green tec je průměrná kombinovaná spotřeba modelu Citigo s motorem 1,0 MPI/44 kW
pouze 4,1 l/100 km s emisemi CO2 na úrovni jen 96 g/km.

Sdílejte tento článek na Facebooku