Opel Cascada – kabriolet pro rok 2013

Sdílejte tento článek na Facebooku

Zcela nový celoročně využitelný kabriolet Opel Cascada, který se na trhu objeví na jaře roku 2013, je vysoce stylový čtyřsedadlový automobil s poměrně dlouhou siluetou a s kvalitní textilní skládací střechou. Jako jeden z modelů na špičce výrobního programu značky Opel má Cascada formát střední třídy, a to nejenom svými rozměry (délka 4697 mm; šířka (bez vnějších zrcátek) 1840 mm) ale i svými prémiovými technologiemi. Po několika generacích kompaktních kabrioletů Kadett a Astra se Opel vrací ke své tradici ve výrobě prestižních čtyřmístných kabrioletů s textilní střechou z 50. a 60. let dvacátého století, jako byly modely Kapitän a Rekord – samozřejmě ale v nové, svěží interpretaci a ve spojení s nejmodernějšími technologiemi. Cascada má dynamicky sportovní jízdní vlastnosti díky své mimořádně pevné karoserii, přední nápravě HiPerStrut a adaptivnímu podvozku FlexRide.

Posádka vozu si může vychutnávat jízdu v otevřeném voze díky dálkově ovládané textilní střeše prémiové kvality, která se otevře za 17 sekund, a to i při jízdě rychlostí až 50 km/h. Elektrické podavače bezpečnostních pásů, ventilovaná ergonomická sedadla potažené kůží Nappa a nejmodernější bezpečnostní systémy zvyšují komfort a bezpečnost jízdy.

„Segment kabrioletů střední třídy vyplňovaly dosud pouze velmi drahé modely prémiových značek,“ říká Thomas Sedran, místopředseda představenstva automobilky Opel. „V modelu Cascada nabízí Opel všechny atributy a kvality prémiových kabrioletů střední třídy, ovšem za dostupnější cenu. Cascada doplňuje produktovou ofenzivu značky Opel: V letech 2012 a 2013 jsme rozšířili naše portfolio a vstoupili do úplně nových segmentů s elektromobilem Ampera, malým SUV Mokka, módním malým městským modelem ADAM a nyní i kabrioletem střední třídy.”

Sdílejte tento článek na Facebooku