Autor komiksu Vrána vystoupí v Praze!

Sdílejte tento článek na Facebooku

V Praze vystoupí v sobotu 27. října od 19 hodin v rámci sedmého ročníku KomiksFESTu autor komiksu Vrána, James O´Barr.Autor světoznámého komiksu Vrána, který vstoupil do povědomí široké veřejnosti svým filmovým zpracováním v hlavní roli s Brandonem Lee, James O´Barr, bude hlavní hvězdou letošního, již sedmého, ročníku KomiksFESTu. Autor vystoupí v Meetfactory v Praze dne 27. října 2012.

V programu KomiksFESTu je v sobotu 27. 10. od 19 hodin pro Jamese O´Barra vyčleněn celý blok, který bude zahrnovat: přednášku o jeho tvorbě a komiksu vůbec, malbu modelky na plátno přímo na jevišti a jeho dražbu a celý blok zakončí autogramiáda.

„Nebylo jednoduché se s panem O´Barrem spojit. Je velmi uzavřený, skromný, a k tomu ještě nemá příliš rád moderní technologie. Přesto, s pomocí novinářky Kateřiny Sovové, naše pozvání s nadšením přijal a velmi rád se se svými fanoušky v Praze setká,“ uvedl Václav Dort, ředitel nakladatelství Comics Centrum, které Vránu Jamese O´Barra v České republice vydává.

O´Barr bude po skončení přednášky přímo na místě malovat obraz na plátno. Modelem mu bude stát Eva Decastelo. Obraz se následně vydraží ještě týž večer. „Podle přání Jamese O´Barra bude výtěžek aukce věnován na dobročinné účely spojené s dětmi. Celá událost bude jistě velmi zajímavá, protože návštěvníci budou moci poodhalit roušku tajemna, která Vránu od jejího vzniku provází. Vrána je známá po celém světě a jejích příznivců neustále přibývá,“ dodal Václav Dort.

www.komiksfest.cz
KomiksFEST! je mezinárodní multimediální festival a vznikl v roce 2006 s cílem vyvést komiks v Česku z undergroundu a etablovat ho jako plnohodnotné moderní médium schopné nést jakýkoli obsah. Motto festivalu zní „Komiks unlimited“ a každý rok přináší nové knihy, výstavy, filmy, divadelní představení, autogramiády a besedy.

Ve dnech 27. 10. – 3. 11. 2012 v Praze proběhne sedmý ročník, jehož mottem zůstává heslo „Komiks unlimited!“. Festival tradičně pořádá revue Labyrint a Seqence, občanské sdružení na podporu komiksu.

Sdílejte tento článek na Facebooku