Nový Jeep Grand Cherokee v Čechách

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nová generace zakladatele segmentu sportovních užitkových vozů (SUV) nyní vstupuje na český trh a nabízí výkon, komfort i bezpečnost podle standardů současné luxusní třídy SUV. Grand Cherokee je nová čtyřkolka, která svými schopnostmi v terénu navazuje na tradiční hodnoty značky Jeep použitím mnoha nových systémů jako Quadra-Trac II, Quadra-Drive II a např. Selec-Terrain. Podle současného trendu se však nový model více přiblížil silničnímu SUV, a to díky zcela nové samonosné karoserii s nezávislým zavěšením kol a vzduchovému odpružení Quadra-Lift, které umožňuje změnit světlou výšku podvozku v celkovém rozmezí až 105,0 mm. Design exteriéru nové generace Grand Cherokee je odvážnější a progresivnější a působí uhlazenějším dojmem, přitom však stále zcela jasně navazuje na předchozí generace. Atletický profil vozu snižuje spotřebu paliva, dodává vozu lehkost a navíc zlepšuje aerodynamický odpor v porovnání s předchozím modelem o 8,5 %.

K významnému vylepšení došlo v interiéru vozu, kde jsou použity kvalitní materiály měkké na dotek. Velká pozornost byla rovněž věnována detailům a jejich zpracování. Nově je v interiéru použito dvoudílné panoramatické střešní okno. V porovnání s předchozím modelem se zvětšil prostor pro kolena a nohy u zadních sedadel na 981,1 mm. Také zavazadlový prostor se zvětšil o celých 11 procent.

Mezi standardní bezpečnostní prvky patří elektronický stabilizační systém (ESC), elektronická minimalizace rizika převrácení (ERM), protiblokovací brzdový systém na čtyřech kolech (ABS) s detekcí nerovné vozovky, systém ovládání brzdné trakce (BTCS) na všech kolech, systém odemykání a startování bez klíče Enter-N-Go nebo systém stabilizace přívěsu. Samozřejmostí je také sada předních, hlavových, bočních a koleních airbagů.

Jeep Grand Cherokee bude na trh uveden ve dvou benzínových motorizacích. Motor Pentastar 3.6 V6 VVT je součástí standardní výbavy, poskytuje výkon 210 kW při 6.350 ot/min a točivý moment 347 N•m při 4.300 ot/min. Základní cena ve výbavě Overland je 1.296.900 Kč. Druhý benzínový motor 5.7 HEMI V8 MDS s výbavou Overland bude k dispozici za 1.539.900 Kč.

Nový Grand Cherokee s dieselovým motorem bude představen ve druhém čtvrtletí roku 2011.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek