Nový Ford S-MAX a Galaxy

Sdílejte tento článek na Facebooku

Společnost Ford of Europe představí 13. ledna 2010 na autosalonu v belgickém Bruselu nové verze úspěšných velkoprostorových modelů S-MAX a Galaxy. Spolu s novým vzhledem v duchu filozofie „Ford kinetic Design“ nabídnou tyto vozy rovněž zdokonalený interiér, novou paletu moderních pohonných jednotek a řadu nových bezpečnostních a komfortních systémů.

S-MAX a Galaxy modelového roku 2010 přicházejí jako první z vlny nových produktů evropského Fordu – a oznamují příchod nových technologií, které budou uváděny v průběhu celého příštího roku a výrazně změní zavedené představy o vozech značky Ford.

Chloubou těchto nových modelů je zcela nový hospodárný zážehový agregát EcoBoost o zdvihovém objemu 2,0 l, který vyvine nejvyšší výkon 149 kW (203 koní). V nabídce figuruje i důkladně přepracovaný vznětový motor Duratorq TDCi 2,0 l s nejvyšším výkonem až 120 kW (163 k). Spolu s novými motory vstupuje do řady „velkých“ modelů Ford rovněž samočinná převodovka Ford PowerShift s technologií dvou spojek v olejové lázni; k motoru EcoBoost bude dodávána sériově, pro agregáty Duratorq na přání.

V inovovaných modelech S-MAX a Galaxy debutují také některé nové bezpečnostní a komfortní systémy, zejména systém sledování mrtvých úhlů (Blind Spot Information System, BLIS®) či nová, elektricky ovládaná dětská pojistka zadních dveří.

Vzhled nového modelu S-MAX se podrobil řadě detailních vylepšení: kapota motorového prostoru získala výrazné prostorové tvarování a zcela nově stylizované přídi dominuje černě rámovaná spodní mřížka chladiče.

Impozantní vzhled vozu podtrhuje také nový přední nárazník, ve vyšších úrovních výbavy opatřený LED světlomety pro denní svícení (pro verzi Trend k dispozici jako výbava na přání).

Nová trojrozměrně tvarovaná kapota motoru Fordu Galaxy se setkává s dominantnější lichoběžníkovou maskou chladiče, ozdobenou decentními chromovanými lištami, a nově tvarovanými světlomety do mlhy.

Nový Ford S-Max a Galaxy se spolu s Mondeem budou vyrábět v belgickém Genku.

Sdílejte tento článek na Facebooku