Nissan na světovém šampionátu FIA GT1

Sdílejte tento článek na Facebooku

Společnost Nissan se stala oficiálním dodavatelem vozidel pro světový šampionát FIA GT1 v zahajovací sezóně 2010, s možností prodloužení pro rok 2011. Světový šampionát FIA GT1, který od rady FIA World Motor Sport Council obdržel statut plnohodnotného světového šampionátu, nabídne závody v deseti zemích na čtyřech kontinentech a objeví se na něm takové značky, jako je Aston Martin, Corvette, Ford, Lamborghini, Maserati a Nissan.

Série se zúčastní dva týmy Nissan GT-R, každý se dvěma vozidly – Sumo Power z Velké Británie a Swiss Racing Team ze Švýcarska. Jde o první vstup společnosti Nissan do oficiálního světového šampionátu FIA po více než 20 letech.

Šampionát odstartoval 17. dubna 2010 na okruhu v Abú Dhabí, uzavře ho 5. prosince poslední závod v argentinském San Luis. V rozvrhu závodů nechybí ani brněnský Masarykův okruh, kde se pojede 23. května.

Na základě dohody se skupinou SRO Motorsports Group (která je promotérem světového šampionátu FIA GT1) dodá Nissan čtyři vozidla na každou akci, přičemž jeden supersport značky Nissan bude na každé akci sloužit jak oficiální safety car.

Stephane Ratel, CEO společnosti SRO, uvedl: „Od první chvíle, kdy jsme začali jednat o návrzích pro světový šampionát GT1, byla společnost Nissan silným zastáncem této myšlenky a od té doby ji podporuje. Proto nás mimořádně těší, že jsme dosáhli dohody, která společnosti Nissan poskytne skvělou globální platformu pro představení řady vozidel společně se závodními vozy GT-R. Nissan
GT-R je kultovní vůz a jsme potěšeni, že jej uvidíme soutěžit na úrovni světového šampionátu.“

Sdílejte tento článek na Facebooku