Milostné zvyky ve světě

Sdílejte tento článek na Facebooku

Eskymáci třou nosy o sebe, Španělé mají přídomek vášniví milenci a obyvatelé jižních států USA jsou v sexu velmi prudérní. Zkrátka, co země, to rozdílné milostné praktiky. Zajímá vás, jak jsou na tom s postelovými výkony za hranicemi? Pojďte s námi prozkoumat milostné zvyky v různých koutech světa. Každý národ je svébytný. Kromě jazyka, kultury, společenských tradic a historie se však od obyvatel jiných států a kontinentů lišíme ještě v něčem jiném – milostných zvycích. Češi bývají podle rozličných světových výzkumů sexuality hodnoceni jako liberální lidé, kteří jsou ochotní zkoušet nové věci a nejsou tolik svázáni vírou nebo konvencemi. Spolu s ostatními Středoevropany máme údajně rádi porno a jsme svolní k sexu na jednu noc. Ať už na vás charakteristika typického Čecha sedí nebo ne, určitě také nahlížíte na zástupce ostatních národů ve stereotypech. Francouzi jsou prý požitkářskými a rafinovanými milenci, horkokrevní Italové můžou celou noc a Angličané jsou suší jako typický ostrovní humor.

Mnoho podobných milostných klišé přiživují vaši kamarádi desítkami historek z dovolených či doslechu, někdy dáte všeobecnému mínění za pravdu na základě vlastní zkušenosti. Španělky jsou údajně vášnivé nejen při tanci a sexu, ale i během hádek, Francouzsky je třeba dlouho dobývat, Brazilky jsou temperamentní a hravé, Němky naopak spíše chladné a Američanky často příliš konzervativní.

Francouzský polibek v exotickém podání

Zastánci názoru, že milostnému dovádění bez líbání chybí šťáva, by patrně zaplakali při návštěvách některých exotických míst. Ač to může znít překvapivě, jsou i národy, které považují typický francouzský polibek za něco neslušného, zhýralého a nebo jednoduše divného. Nejde jen o proslulé Eskymáky, kteří ze strachu z popraskaných rtů raději zapojí do hry své nosy, ale například o domorodé Afričany, kteří se bojí, že během polibku by jim milovaná osoba doslova „vycucla“ duši. Pro jiné kmeny afrického kontinentu je francouzský polibek naprosto vyloučený z jednoho prostého důvodu – ženy zde totiž nosí oválné šperky, které si nechají vrůst do spodního rtu. Jakákoli hra jazyků je tak prakticky nemožná. Mnoho Asiatů zase věří, že líbání jako veřejný projev lásky je neslušné, a proto jej provádějí jen za zavřenými dveřmi v manželském loži.

V cizině natrefíte i na kuriózní praktiky

Odborníci na sex a vztahy často tvrdí, že postelové hrátky s příslušnicí jiného národa vás mohou kulturně i sexuálně obohatit. Neplatí to však o všech pozicích a milostných rituálech. Přes veškerou otevřenost cizím kulturám není na škodu definovat hranici, kterou byste v posteli za žádnou cenu nepřekročili. Ve vzdálených končinách zeměkoule totiž existují kmeny, jejichž způsob trávení intimních chvilek je pro většinu civilizované populace zkrátka příliš silné kafe. Leckdy dokonce může jít o život. Své o tom ví Mikronésané, kteří se před orgasmem navzájem hryžou do nadočnicových oblouků či obyvatelé Bornea, kteří si během hrátek s gustem propichují žalud. Ani ženy nezůstávají pozadu. Některé si do intimních míst vkládají různé předměty včetně kamínků a mravenců, jiné zkouší přírodní piercing z kůstek. V každém případě je na místě zamyšlení, zda se podobnými zvyky opravdu inspirovat, nebo zachovat zdravý rozum a oddat se klasickému milování „počesku“.

Sdílejte tento článek na Facebooku