Miliontý vůz Range Rover vyroben

Sdílejte tento článek na Facebooku

Společnost Land Rover slaví vyrobení miliontého vozu Range Rover a právě toto jubilejní vozidlo věnuje dobročinné organizaci Help for Heroes. Jubilejním vozem je Range Rover Autobiography v barvě Ultimate Black. Ten sjel z výrobní linky závodu v Solihullu, kde se od června 1970 vyrábí již třetí generace tohoto doslova kultovního vozidla. Převzetí jubilejního vozu probíhalo v rámci pořadu Top Gear Live v londýnské čtvrti Earls Court. Miliontý Range Rover převzal světově známý moderátor Jeremy Clarkson, který je patronem právě organizace Help for Heroes.

Vůz Range Rover bude vydražen a výtěžek z dražby následně poputuje do fondů pro cílenou a rychlou pomoc zraněným vojákům a jejich rodinám. Darované vozidlo je vybaveno nejvyšší specifikací a vybavením, které je aktuálně k dispozici. Jedná se o Range Rover Vogue a jeho hodnota je více něž 85 000 £. Lze očekávat, že výtěžek z plánované dražby bude ještě vyšší a nakonec přesáhne 100 000 £.

Range Rover po celých čtyřicet let píše automobilovou historii. Byl vůbec prvním vozidlem na světě, které si zachovávalo vysoce kvalitní výkon na silnicích i v terénech zároveň. Tato modelová řada navíc i v současnosti zůstává vlajkovou lodí společnosti Land Rover, jelikož spojuje její hlavní atributy v podobě vysokého komfortu, luxusu, designu, nejnovějších technologií a všestrannosti.

Range Rover se v současnosti vyrábí ve své třetí generaci. Původní model s označením Classic se začal prodávat v roce 1970 a s řadou vylepšení a v mnoha variantách se nepřetržitě prodával po více než 25 let. Modelová řada P38a byla druhou generací a začala se prodávat v roce 1994. Nahrazena byla současným modelem v roce 2001. Díky neustálému vylepšování si Range Rover v poslední dekádě nepřetržitě drží pozici nejkomplexnějšího luxusního vozidla na světě.

V roce 2005 byl též představen model Range Rover Sport, který doplnil modelovou řadu značky Range Rover o sportovní SUV. Prakticky ihned po svém uvedení na trh se stal opravdovým hitem. Během uplynulých šesti let se prodalo více než 300 tisíc těchto vozidel. Modelovou řadu Range Rover příští rok doplní ještě třetí model, zcela nový Range Rover Evoque.

Sdílejte tento článek na Facebooku