Honda CR-Z je autem roku v Japonsku

Sdílejte tento článek na Facebooku

Společnost Honda Motor včera oznámila, že hybridní automobil CR-Z obdržel ocenění Automobil roku 2010-2011 v Japonsku. Sportovní hybrid CR-Z využívá kombinaci benzínového 1,5-litrového motoru i-VTEC a originálního systému Honda Integrated Motor Assist™ (IMA®), která vytváří progresivní a dynamický celek nabízející agilní a dynamické jízdní vlastnosti s mimořádně nízkou spotřebou paliva dosahující pouhých 5,0 l/100 km v kombinovaném režimu. Takanobu Ito, prezident a generální ředitel společnosti Honda Motor Company, k tomu uvedl:

„Jsme velmi hrdí, že model CR-Z byl v silné konkurenci dalších nových modelů vybrán Automobilem roku 2010-2011 v Japonsku. Toto ocenění je důkazem, že veřejnost přijala snahu společnosti Honda nabídnout mimořádnou ohleduplnost k životnímu prostředí v podobě hybridního automobilu, se kterým bude jízda zábavou a který bude navíc nabízen za dostupnou cenu, ale také úsilí značky Honda maximalizovat potěšení z vlastnictví a z jízdy s automobilem jako takovým. Jsme také přesvědčeni, že toto ocenění modelu CR-Z odráží společné úsilí našich obchodních partnerů a celé řady dalších subjektů, které vývoj a výrobu tohoto modelu podpořily. Pokud jde o budoucnost, společnost Honda má v úmyslu nabídnout více potěšení ještě většímu počtu zákazníků.“

Za 31 let existence ankety Automobil roku v Japonsku značka Honda toto ocenění získala 11x, čímž předčila všechny ostatní výrobce.

V minulém roce, kdy organizátoři slavili 30. výročí této ankety, byla zvláštní cena „Nejlepší automobil 3. dekády“ udělena modelu Honda Fit (Jazz) z roku 2001.

Test tohoto automobilu byl uveřejněn v novém čísle časopisu Auto4Drive, který je právě v prodeji. Časopis je možné si také předplatit na www.auto4drive.cz.

Sdílejte tento článek na Facebooku