Mercedes-Benz pro CityTaxi

Sdílejte tento článek na Facebooku

Značka Mercedes-Benz uzavřela s taxislužbou CityTaxi tříletou smlouvu, která předpokládá odběr minimálně 40 vozidel v každém smluvním roce, tedy celkem nejméně 120 vozů. Spolupráce znamená pro Mercedes-Benz objemově významný flotilový obchod, pro firmu City Taxi zase zvýšení kvality jejich služeb. CityTaxi bude od Mercedesu odebírat vozidla dvojím způsobem: buď je převezmou osobně partneři firmy, kteří využívají služeb dispečinku City Taxi, tedy taxikáři, a také si je budou sami financovat, anebo je zakoupí přímo firma City Taxi a bude je řidičům za určitých podmínek pronajímat.

Každý provozovatel konkrétního vozidla si může sám zvolit výbavu automobilu podle svých požadavků i finančních možností. Typickým vozem je E 200 CDI (140k/360Nm) a důležitým prvkem výbavy je tzv. příprava Taxi International, využívaná taxislužbami po celém světě, která tak zajistí bezproblémovou domontáž některých specifických taxikářských zařízení, především taxametru, vysílačky a dalších. Součástí této nabídky mercedesů je i kvalitní polepení vozidel fólií tak, aby splňovaly předpisy pražského magistrátu o barevném provedení vozidel taxislužby.

Taxislužba se rozhodla volit spolehlivost,kvalitu a hospodárnost provozu, tím se vymezí z české „taxikářské šedi“ a s pomocí vozidel Mercedes-Benz nastaví nový kvalitnější systém služeb. Hlavní podíl vozidel Mercedes Benz pro City Taxi budou tvořit vozy třídy E, oblíbené po celé západní Evropě jako klasické taxikářské limuzíny vyšší střední třídy s velkým jízdním komfortem a pohodlím, které také klienty výborně reprezentují. Kromě nich taxislužba bude provozovat i určitý počet vozů třídy B, tedy kompaktnějších vozidel, která jsou díky výhodnému vnitřnímu řešení skvěle přizpůsobitelná potřebám taxislužby a dále také modelů třídy C. Důležitým členem flotily CityTaxi se stanou i velkoprostorové modely Vito, které nabízejí komfortní cestování až pro 8 pasažérů.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek