Koncept XV od Subaru

Sdílejte tento článek na Facebooku

Výrobce automobilů Subaru představil „SUBARU XV CONCEPT“ v expozici na autosalonu Auto Shanghai 2011 v Číně. Koncept Subaru XV je designovým konceptem od Subaru, který definuje novou generaci vozů crossover, smícháním výjimečné praktičnosti SUV s módní formou. Klíčovým slovem konceptu je „Protren“. Toto slovo byl vytvořeno ze slov „Profesional tool“ a „Trendy design“ a má vyjadřovat integraci „původní funkce jako profesionální nástroj“ a „městský a stylový design.“ Vůz byl navržen s určujícími liniemi siluety crossover a s módní image v moderním balení. Jeho současný vzhled a elektrizující linky zaručeně otočí každou hlavou, karoserie vykazuje velmi solidní, dynamický a nezávislý styling tak charakteristický pro všechny Subaru.

Na přední části vozidla jsou standardní prvky designu, které jsou typické pro Subaru, včetně šestiúhelníkové mřížky, okřídleného motivu a ostře řezaných světlometů s tvarem sokolího oka.

Zadní části vozidla dominuje podobný šestihranný design jako vpředu a další šestiúhelníky v jasně modrém provedení v oblasti podkladu pod registrační tabulky doplňují konzistentní vzhled.

Pro lepší zhmotnění tématu „Protren“ například i provedení rozšíření podběhů nabízí nejen funkčnost, ale i hravost a vzrušení z jízdy, které je dále posíleno černým kovovým zdobením.

Kola z lehkých slitin jsou navržena tak, aby kombinovala pevnou, neohroženou formu a styl, ale zároveň i vystavila módní vzhled vhodný pro městský provoz. Kontrastující barvy – stříbrné paprsky, černé ráfky a jasně modré středové pokličky – jsou záměrně použité ke generování vzrušující rovnováhy mezi kvalitou a výkonem.

Exteriér vozu je lakován do fantastické „Elektro-žlutozelené“, se zářícím nádechem zdánlivě vycházejícím z podpovrchové matné úpravy. Barva ztělesňuje elektrizující výkon vozu.

„Stříbrná bílá kůže“ se používá jako základní materiál pro sedadla, která pevně obklopí cestující a nabídnou pocit všudypřítomného bezpečí. Použití mřížkování ve vybraných oblastech se snaží vytvořit vysoce kvalitní, přesto neformální dojem, a žlutozelené trubičky dodávájí interiéru sportovní a stylový finishing.
Středovému panelu dominuje velký multifunkční displej. Tři různé displeje – jeden pro navigaci, druhý pro audio a třetí pro informace o vozidle jsou v jednotném designu a technologie dotykového panelu zvýrazňuje jednoduché a intuitivní ovládání.

Koncept nabízí i originální asistenční systém „EyeSight“. LCD monitor umístěný mezi dvěma velmi dobře viditelnými ukazateli měřicích přístrojů umožňuje řidiči sledovat snímky pořízených stereo kamerami systému EyeSight.

Hlavní specifikace:

Vnější rozměry (délka x šířka x výška): 4 450 x 1 800 x 1 620 mm

Rozvor: 2 635 mm

Motor: Nová generace motoru Subaru Boxer – plochý čtyřválec s protiběžnými písty 2,0 l DOHC

Převodovka: Bezestupňová Lineartronic (CVT)

Rozměry pneumatik: 245/45 ZR19

Počet míst: 5

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek