Jaguar – modelový rok 2012

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nový sedan Jaguar XF a sportovní kupé XK mají svou premiéru v rámci letošního autosalonu v New Yorku. Díky zásadním inovacím a vylepšením napříč modelovými řadami jsou vozy Jaguar nyní ještě výkonnější, elegantnější a úspornější. Svěží a moderní design ještě více umocňuje již tradiční přitažlivost nových vozů značky Jaguar.Nová řada vozidel Jaguar pro rok 2012 je tou historicky nejlepší. Všechny modely doslova ztělesňují ideály naší značky a propojují nejmodernější inovace, odvážný design a dokonalé spojení elegance s vysokým výkonem. Díky našim designérům a inženýrům si značka Jaguar dlouhodobě udržuje náskok před konkurencí. Právě jejich zásluhou vznikají vozidla, která vždy vyčnívají z běžné nabídky luxusních vozů a zároveň jsou dostupná pro stále širší spektrum zákazníků,“ říká Adrian Hallmark, brand director společnosti Jaguar.

Model XK pro rok 2012 zůstává plně věrný pověsti oceňovaného a vysoce výkonného sportovního vozu GT. Na vrcholu této modelové řady je vůz Jaguar XKR-S, který je nejvýkonnějším sériově vyráběným vozem značky Jaguar v historii. Jeho maximální rychlost je neuvěřitelných 300 km/h a z nuly na 100 km/h zrychlí za pouhé 4,2 vteřiny.

Kompletní modelová řada XK se chlubí modernizací předních i zadních částí vozidel, což jim zajišťuje stále moderní a jedinečný vzhled. Zákazníci si navíc mohou vybrat vysoce individuální vůz, který jim bude vyhovovat stylem i výkonem. Řadu úprav lze totiž udělat přímo na základě jejich přání a požadavků. Nové volitelné prvky interiéru například umožní náročným řidičům zdůraznit samotnou povahu preferovaného modelu XK. Důraz tak mohou klást na výkon či luxus jejich vozidla.

Model XF získal po celém světě více než 80 ocenění za vzhled a jízdní vlastnosti. Nyní se díky celé řadě velmi odvážných úprav v přední i zadní části svou podobou přiblížil vlajkové lodi XJ. Na samotném vrcholu této modelové řady stojí inovovaný model XFR Supercharged, na jehož novém designu se plně odráží jeho jedinečný charakter.

Mezi nejvýznamnější technická vylepšení modelu XF patří nový čtyřválcový turbodieselový motor o objemu 2,2 litru doprovázený jedinečným systémem Stop/Start, který šetří palivo a snižuje emise. Zcela převratné je, že se tento systém objevuje u značky úplně poprvé. Tato verze modelu XF je nejúspornějším vozem v nabídce značky Jaguar, jelikož dosahuje spotřeby 5,4 l/100 km a emise CO2 jsou na úrovni 149 g/km. Ani tento model však nijak neslevuje z výkonu, sportovního charakteru a elegance, která je značce Jaguar vlastní.

Oba vozy jsou výsledkem designové a technologické revoluce u značky Jaguar, za kterou stojí především uznávaný šéfdesignér Ian Callum. Právě jeho zásluhou se bude značka Jaguar i v budoucnu těšit z řady úspěchů.

Sdílejte tento článek na Facebooku