Kia Venga – dnes začala výroba v Nošovicích

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nové kompaktní MPV, česká rodačka Kia Venga se poprvé představila světu v září na frankfurtském autosalonu a právem budila pozornost medií i veřejnosti. Dnes odstartovala její sériová výroba v Nošovicích na severní Moravě.

Venga, novinka segmentu malých vozidel a jedna z pěti premiér, se kterými se Kia prezentovala ve Frankfurtu, byla netrpělivě očekávaným modelem. Především nezvykle prostorný interiér bude v souvislosti s Vengou často skloňovaným pojmem. Ke vzdušnosti vnitřního prostoru přispívá významně rovněž uspořádání konstrukčních prvků s důrazem na užitnou hodnotu a komfort cestujících. Díky dvojité podlaze zavazadlového prostoru a možnosti posunout a zcela sklopit druhou řadu sedadel (dělenou v poměru 40/60) vzniká rovina o délce 1552 mm.

Venga se objeví v dealerské síti v průběhu prosince a její prodej se naplno rozjede v lednu příštího roku. V nabídce bude se zážehovými a vznětovými motory o objemech 1,4 a 1,6 litru. Pro všechny motory bude na přání dostupný systém ISG (Idle Stop Go), který přispívá ke snížení spotřeby paliva a produkce emisí. Kvalita a spolehlivost vozu bude podtržena unikátní 7letou zárukou.

Sdílejte tento článek na Facebooku