Honda City – redakční test

Sdílejte tento článek na Facebooku

Honda City po inovaci opravdu získala. Nový tvar předních i zadních světlometů podtrhuje liniie karoserie. Stroze říznuté linie dodávají autu modernější vzhled. Podobně jako u nového Accordu působí City sportovně rozkročeným dojmem, který ještě zvýrazní lehce snížená příď. Budou jízdní vlastnosti stejně dynamické a vylepšené, jak slibuje design? Uvidíme, zda nám odpoví redakční test.

Testovaný model

– Honda City 1,4 i-VTEC ES
– 5ti stupňová manuální převodovka
– výkon 73 kW/100 koní
– točivý moment 127 Nm/při 4800 ot./min.
– zrychlení z 0 na 100 za 11,8 s
– kombinovaná spotřeba 6,1 l/100 km
– délka 4,42 m
– rozvor 2,54 m
– zavazadlový prostor 506 l
– automatická klimatizace

První dojem – vše je lepší

Na první pohled je zřejmé, že nový model Honda City dostal do vínku atraktivnější vzhled. Má vylepšené „oči i ústa“. Nový tvar předních světlometů působí dynamičtěji a moderně. Mřížka chladiče dodává autu mnohem výraznější a působivější výraz. Záď nezaostala za přídí a s novým tvarem zadních světel soutěží o titul Změna roku. Design kol z lehkých slitin neudělá nové Hondě City ostudu.

Interiér nezůstává pozadu

Přední panel je přehledný, informace jsou uspořádané a po ruce. Praktické jsou držáky nápojů i odkládací kapsy pro cestující. Pořádnou „šlupkou“ je pak zavazadlový prostor. Otevíráte-li kufr v domnění, že se podíváte do běžného zavazadelníku vozu této kategorie, pak se hluboce mýlíte a možná do něj úžasem zapadnete. Zírá na vás totiž lví tlama objemu 506 litrů, což má ve své třídě jen málo konkurentů.

Jak se jezdí s Hondou City

Délka vozu 4,420 m a rozvor náprav 2,54 m už slibuje celkem pohodlné svezení. Bohužel převodovka zůstala pětistupňová, ale motor 1.4 l zvýšil výkon oproti původnímu modelu z 83 na 100 koní (73 kW). Maximální rychlost 182 km/h jsem dosáhnout nezkoušel, ale ve stotřicítce se City docela drží. Výkonu odpovídá zrychlení 11,8 (v testované verzi ES) z nuly na sto, příjemná je kombinovaná spotřeba 6,1 litrů na 100 km. Milovníky přírody potěší emise 144 g CO2. Se City se dobře parkuje, svému názvu nezůstává Honda v tomto směru nic dlužna. Pokud jezdíte hlavně po městě, bude se vám City líbit.

Sdílejte tento článek na Facebooku