Kia Soul – redakční test

Sdílejte tento článek na Facebooku

Móda designových krabiček na kolech, která loni v létě vtrhla do automobilového světa, si celkem zdařile našla své místo na motoristickém slunci. Jedním z takových aut je Kia Soul. V duchu hesla „malý zvenku, velký uvnitř“ nabízí Kia obohacení kategorií vozů o CUV. Jak se s ním jezdí a jak je to s tím místem uvnitř snad prozradí redakční test.

Testovaný vůz

motor: 1.6 CDRi

výbava: Exclusive

výkon: 94 kW při 4000 ot./min.

zrychlení: z 0 na 100 km – 11,3 s

CUV – nová kategorie aut

Výše umístěná sedadla a rozšířený výhled Kia Soul je zcela ve znamení nové kategorie vozů – CUV. Krátké auto, které měří na délku jen 4,105 metrů, se dostane všude a přitom nebudete trpět komplexem řidiče malého vozu. Ze zvýšeného sedadla totiž dobře uvidíte na vše kolem sebe a zvýšíte si tím pocit vlastního bezpečí. Design auta je natolik nápadný, že vás nikdo nezařadí mezi nenápadné myšky. Přitom máte v Kia Soul k dispozici výkon 93 (resp. 94) kW, což na vůz této velikosti stačí více než dost. Můžete si dokonce zvolit i motor s automatickou převodovkou.

Prostor k životu za výhodnou cenu

Zavazadlový prostor 340 l sice nedělá z Kia Soul stěhovací vůz, ale pro velké nákupy či sportovní tašky bohatě stačí, při sklopených sedadlech však získáte až 818 litrů, což už je vážně slušně velký prostor. Ještě více vás potěší příznivá cena, která je v základu 299 980 Kč, přičemž při nabízeném financování Kia Finance ušetříte ještě 50 000 Kč. Aktuální ceník, seznam speciálních akcí a více informací najdete na www.kiamotors.cz.

Sdílejte tento článek na Facebooku