Ještě si doma hrajete na MDŽ? Víme, co ženě nedávat a čím ji naopak potěšit.

Sdílejte tento článek na Facebooku

MDŽ, který se slaví 8. března, je možná v ČR trochu opomíjený. Ale pokud blízké ženě dáte dárek, právě můžete zabodovat. Pozor ale na nevhodné dárky.

 Jaké dárky nejsou to pravé ořechové

Květiny. Ano, můžete je přidat k jinému dárku, ale určitě by neměly být dárkem samotným. Jsou totiž běžným a ohraným dárkem, kterým ženu můžete potěšit kdykoliv v roce. Pokud ženě dáte pouze kytici, dáváte jí najevo, že jste se nad dárkem k MDŽ moc nezamýšlel a rozhodně nezapojil svoji fantazii. A co je ještě horší? Když si vyberete červené karafiáty s asparágusem.

Bonboniéra. S tou je to podobné jako s květinami. Je to dárek, který říká, že jste jej vybrali na poslední chvíli. Není v něm ani náznak originality a jde o stereotypní výběr. Žádná bonboniéra nemůže vyjádřit, jak moc vám na vašem protějšku záleží.

Domácí spotřebiče. Tak tohle je dárek, na který byste měli úplně zapomenout, alespoň na MDŽ. Říkáte jím, že žena patří k plotně, což je stereotypní přežitek. Ukazuje na váš nedostatek citlivosti a empatie. A říkáte jím, že ignorujete potřeby a zájmy ženy.

Parfémy. Parfém může být skvělým dárkem, ale pozor. Trefou do černého bude ale jen v případě, že víte, co ženě voní. Když ale vyberete vůni, která obdarované není příjemná, zbytečně vyhodíte peníze a dostanete se do trapné situace. Není příjemné, když žena dárek s konejšivým úsměvem převezme, ale nikdy nepoužije. Případně se jej bude snažit udat někde jinde.

 

Jakým dárkem potěšíte

Víkendové překvapení

Luxusní prádlo

Wellness procedury či kosmetika doma

Dárkový poukaz

Shopping

Která žena nemá ráda nakupování? Co kdybyste svému protějšku navrhli, že spolu půjdete do nákupního centra či části města se zajímavými obchody? Útrata bude přitom na vás. Domluvte si limit a řekněte své partnerce, ať si koupí, po čem touží. A k dovršení servisu jí dělejte doprovod a osobního řidiče. Všude s ní chodit nemusíte, ale můžete naplánovat, kdy se sejdete na kávu, oběd nebo večeři při svíčkách.

Foto: Aspen

 

Sdílejte tento článek na Facebooku