Jaká je pánská kuchyně a jaká retro

Sdílejte tento článek na Facebooku

Kuchyně sice není zrovna mužskou doménou, ale současný oblíbený single styl života přivádí pány i do těchto sfér v domácnosti. Máte raději klasiku, retro nebo vyloženě pánský design?

Na Bonami.cz radí s výběrem nádobí, doplňků i dekorací Margaréta Švecová:

„Libujete si v nostalgii a rádi si připomínáte dobroty, které uměla v kuchyni vykouzlit vaše babička? Vsaďte na subtilní nádobí s klasickými vzory, jako jsou květy nebo kostky a na kombinace tradičních barev s bílou. Inspiraci najdete třeba u kolekce Vintage Indigo od Creative Tops,“ radí Grétka.

„Pokud toužíte po klasické a nadčasové kuchyni, inspirujte se britským stylem. Značka Mason Cash je proslulá nádobím jako vystřiženým ze staré anglické kuchařky – miskami na pudding nebo formami na apple pie s vlnkovým okrajem. Toto stylové nádobí ale dodá šmrnc i typicky českým pokrmům,“ myslí si Margaréta.

„Pánské kuchyni bude slušet především funkčnost, jednoduchost a čisté linie. Zemitá barevná škála a použité materiály jako břidlice nebo černý melamín evokují sílu, racionalitu a mužnost. Při vaření pánové navíc ocení i nenáročnou údržbu a skladnost jednotlivých kusů nádobí,“ vysvětluje Grétka. A přesně v takovém duchu se nese kuchyňské vybavení značky Galzone.

Sdílejte tento článek na Facebooku