Jágr už není největším idolem v Česku

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nejoblíbenější českou sportovkyní je momentálně biatlonistka Gabriela Koukalová, a to jak mezi dospělými, tak mezi dětmi. Vyplývá to z průzkumu společnosti Sazka. Koukalová tak odsunula v žebříčku popularity na druhé místo hokejovou legendu Jaromíra Jágra, dále boduje Martina Sáblíková a Petra Kvitová. Mezi dětmi jsou kromě tuzemských sportovců také populární dva nejlepší fotbalisté planety – Portugalec Cristiano Ronaldo a Argentinec Lionel Messi.

Gabriela Koukalová je v současnosti fenoménem. Popularita novopečené mistryně světa strmě stoupá. Fandí jí dospělí, je vzorem pro děti. Sympatická biatlonistka dokonce předběhla Jaromíra Jágra, což by ještě nedávno bylo naprosto nemyslitelné. Koukalovou jako svého nejoblíbenějšího sportovce zvolilo 30 % dotázaných dětí, Jaromír Jágr získal 26 % hlasů. Úplně stejný poměr platil i u jejich rodičů. U dospělých bodovali i další Češi, třetí místo patří Martině Sáblíkové (16 %), čtvrtá skončila Petra Kvitová (6 %). Děti berou za vzor nejlepší fotbalisty světa, Lionel Messi i Cristiano Ronaldo skončili u dětí hned za Jágrem a Koukalovou.

Oblibu Gabriely Koukalové potvrzuje i navýšení zájmu o biatlon. Jde totiž o druhý nejoblíbenější zimní sport jen těsně za ledním hokejem. Biatlonové kluby hlásí až trojnásobný nárůst členské základny oproti době před deseti lety. „Biatlon ale není zdaleka jediný sport, na který se děti v současnosti rády hlásí. Vzhledem k tomu, že zima se pomalu blíží ke konci, můžete na webu najít nabídky různých fotbalových, atletických nebo třeba házenkářských oddílů, do kterých to nebudete mít daleko,“ radí Václav Friedmann, tiskový mluvčí společnosti Sazka.

Blížící se léto otevírá mnoho nových možností, jak mohou děti aktivně trávit svůj volný čas. Z výsledných dat plyne, že rodiče posílají své ratolesti nejčastěji na fotbal. V poslední době jsou ale čím dál populárnější také bojové sporty, což může být důsledek úspěchu Lukáše Krpálka na Olympijských hrách v Riu. Bohužel ale platí, že ačkoliv děti sportu fandí, sami jej často neprovozují. A jedna až dvě hodiny týdně tělocviku pro zdravý vývoj dítěte rozhodně nestačí.

Sdílejte tento článek na Facebooku