5 potravin, které vám pomohou udržet si hladinu testosteronu

Sdílejte tento článek na Facebooku

Lámete si hlavu, jak nabrat svalovou hmotu v co nejkratším čase? Bez dřiny v posilovně to zkrátka nepůjde. Můžete si ale pomoct potravinami, které mají pozitivní vliv na hladinu testosteronu v mužském těle. Zdravý životní styl, správný jídelníček a silná vůle zajistí, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.Budování svalové hmoty je přímo závislé na hladině testosteronu. To je mužský hormon, který spadá do skupiny androgenů.

Nízká hladina testosteronu má za následek, že se cítíte unavení, bez nálady a chybí vám výbušnost, potřebná k posilování. Abyste si lépe udržovali úroveň testosteronu, zaměřte se na těchto 5 potravin.

1. Ovoce

Ovoce je samozřejmě dobré celkově pro vaše zdraví. Obsahuje sacharidy, a proto byste ho měli konzumovat spíše ráno a dopoledne, kdy vaše tělo dostane potřebnou dávku energie na celý den. Mezi nejvhodnější ovoce patří avokádo, banán nebo granátové jablko.

2. Ryby

Maso z ryb je bohaté na vitamín B12 a jód. Obsahuje také aminokyselinu tryptofan, kterou náš mozek dokáže přetvořit na serotonin. Ten má vliv na naší dobrou náladu, která je také důležitá pro pozitivní životní styl.

3. Vejce

Jsou zdrojem zdravého cholesterolu a bílkovin, které vám pomohou při budování svalové hmoty. Tuky, obsažené ve vejcích, jsou důležité pro udržení si správné hladiny testosteronu. Kromě toho obsahuje vaječný žloutek vitamíny A, D a E.

4. Ořechy

Para ořechy, kešu nebo arašídy. Ořechy jsou bohaté na zdravé tuky, které jsou důležité při budování svalové hmoty. Pokud neradi křupete oříšky, vyzkoušejte burákové máslo.

5. Pískavice – řecké seno

Tato přírodní bylina pochází z jižní Evropy a její blahodárné účinky jsou známé po staletí. Pískavice pomáhá udržet rovnováhu metabolismu tuků a podporuje růst svalové hmoty. Pískavice je obsažena v doplňku stravy TestoMax, jehož složení pomáhá bojovat proti negativním vlivům snižující se hladiny testosteronu.

Sdílejte tento článek na Facebooku