Jaguar na autosalonu v Ženevě

Sdílejte tento článek na Facebooku

Společnost Jaguar představí na ženevském autosalonu svojí luxusní novinku Jaguar XKR-S a zároveň tak oslaví 50.výročí své nejlepší série E-type. Model XKR-S významně rozšíří řadu luxusních modelů vozů XK, která nabídne řidičům svěží závan v luxusní třídě GT. Vynikající jízdní vlastnosti jsou podtrženy osmiválcovým motorem s výkonem 550 koňských sil a točivým momentem 680 Nm. Jeho zrychlení mluví za vše: z 0 na 100 za 8,6 sekundy. V Jaguáru XKR-S se snoubí luxus GT, neuvěřitelný výkon a skvělé jízdní vlastnosti.

Jaguar XKR-S není jen nejrychlejší silniční Jaguár, který byl kdy vyroben, ale také hbitá a vnímavá kočka, která se zaměřuje na pohodlí řidiče. Využívá sílu řady XK a lehké hliníkové konstrukce. Tomuto modelu se dostalo změn designu, jak v přední tak zadní části, a tím maximalizuje ruku v ruce jak pohodlí, tak ekonomiku jízdy. Změny v designu a aerodynamice vozu společně se systémem Adaptive Dynamic umožňují to, aby si řidič užil jízdu automobilem, který na vozovce sedí jako přikovaný. Mimo to je Jaguar XKR-S jediné auto ve své třídě s nejnižší ekologickou zátěží, která je menší než 300g/km CO2.

Veškeré další detaily Jaguaru XKR-S budou dostupné až na Ženevském autosalonu, který začíná 1.března 2011. Kromě představení nového a netrpělivě očekávaného modelu Jaguáru XKR-S, zde společnost Jaguar oslaví 50. výročí od uvedení série E-type. Bude to jedna z mnoha oslav, které se uskuteční v průběhu roku 2011. Nová nejrychlejší kočka Jaguar XKR-S bude představena zakladatelem série E-type Sirem Williamem Lyonem.

Série E-type překročila pomyslnou hranici světa automobilů. Fascinuje svými proporcemi, designem a čistotou linií. Jednotlivé modely této série můžete obdivovat v Muzeu moderního umění v New Yorku. Vliv E-type na všechny vozy společnosti Jaguar je stále patřičný, nabízejí jedinečnou směs vysokého výkonu, pohodlí a technologie, které vyhrávají ceny za nadčasový design.

Sdílejte tento článek na Facebooku