Jaguar má pancéřovanou luxusní limuzínu

Sdílejte tento článek na Facebooku

Jaguar představil pancéřovanou verzi luxusní sportovní limuzíny XJ. Premiéru měla uplynulý víkend na moskevském autosalónu (2010 Moscow International Motor Show). Pancéřovaný Jaguar XJ Sentinel je vizuálně k nerozeznání od standardního modelu XJ, ale navíc nabízí vysoce sofistikovanou diskrétní ochranu. Disponuje totiž vyspělým pancéřovým zařízením, které pasažérům zajišťuje ochranu proti střelám až na úrovni B7.Nový model vychází z bohatých zkušeností společnosti Jaguar Land Rover v oblasti pancéřovaných vozidel. Jaguar XJ Sentinel je zákazníkům dodáván s kompletní zárukou tři roky a 80 000 kilometrů. Ta je navíc rozšířena o komplexní servisní podporu, kterou zajišťují specializovaní technici.

Konstruktéři společnosti Jaguar se při vývoji vozidla zaměřili hlavně na to, aby si model Sentinel zachoval reálné využití a jedinečný charakter, které zdobí nepancéřované vozy XJ. Sentinel vychází z prodloužené verze modelu XJ a nabízí stejně luxusní interiér, ve kterém se snoubí komfort se sportovním designem.

Inspirací pro lehkou hliníkovou konstrukci vozu Jaguar XJ byl letecký průmysl. Přesto vůz nabízí užitné zatížení v úctyhodné výši 500kg pro cestující a zavazadla, aniž by to jakkoli ovlivnilo výkon automobilu.

Jaguar XJ Sentinel se chlubí systémem pancéřování, který byl speciálně vyvinutý s cílem maximální ochrany a bezpečnosti cestujících. Zároveň však byl kladen důraz na to, aby tyto bezpečnostní prvky nebylo možné identifikovat zvenčí.

Opancéřovaná kabina je vyrobena ze zesílené oceli a vyztužena kevlarovými vlákny. Na její podobě a výrobě se podílela společnost Centigon, která je předním světovým výrobcem pancéřování pro osobní vozy. Jaguar XJ Sentinel poskytuje ochranu proti střelám až do úrovně B7 ( BS EN 1522 úroveň FB7 a BS EN 1063 BR7-), ochranu proti výbušninám až do ekvivalentu 15kg TNT trhaviny odpálené v těsné blízkosti vozidla a rovněž ochranu proti granátu odpálenému pod vozidlem.

Pancéřování splňuje mezinárodní standardy, jelikož prošlo certifikací agentury QinetiQ. Ta je celosvětovou nezávislou organizací, která se specializuje na testování zabezpečení proti výbuchům a střelám.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek