HondaJet je ve výrobě

Sdílejte tento článek na Facebooku

Společnost Honda Aircraft Company oznámila zahájení výroby dlouho očekávaného stroje HondaJet – nejmodernějšího lehkého proudového letadla na světě. Při tiskové konferenci konané u příležitosti výroční schůze National Business Aviation Association (NBAA) v Orlandu ve státě Florida společnost rovněž zmínila hlavní milníky testů, které stroj HondaJet úspěšně absolvoval, a které jej přiblížily k získání potřebné certifikace a k zahájení dodávek. Výrobní závod Honda Aircraft naplňuje očekávání značky, pokud jde o vysokou kvalitu výrobků a zjednodušení činností s cílem standardizovat výrobu a eliminovat případné vady. Společnost vytvořila a implementovala vlastní zařízení na zlepšování výrobního procesu, které zpracovává a vydává pracovní pokyny pro jednotlivé zaměstnance na montážní ploše. Pokyny jsou předávány prostřednictvím tabletu, který technikům slouží jako grafické rozhraní, jež je snadno čitelné a je specificky navržené pro jednotlivé činnosti. Toto zařízení snižuje potřebu tištěných materiálů a zároveň zajišťuje řízení změn v reálném čase přímo na pracovní ploše.

Výrobní závod bude rovněž disponovat nejmodernějším systémem míchání nátěrových hmot, který díky důsledné kontrole pomůže dosáhnout optimálních barev a zároveň snížit tloušťku nanášených vrstev. Stiskem jediného tlačítka je tento moderní systém schopen provést lakování více letadel jednou šarží barvy, čímž je zajištěna barevná jednotnost všech strojů. Systém je navíc vybaven zařízením pro předehřev laku, které přispívá k vyšší estetické kvalitě.

HondaJet je nejpokročilejším lehkým proudovým letounem na světě, který v dané třídě nabízí bezkonkurenční výkon, komfort, kvalitu a ekonomiku provozu. Je ve své třídě nejrychlejší, má nejvyšší dostup, je nejtišší a má nejnižší spotřebu. HondaJet disponuje celou řadou technických inovací a konstrukčních řešení, včetně unikátního umístění motorů nad rovinou křídel (Over-The-Wing Engine Mount – OTWEM), jež dramaticky zlepšuje letové výkony a snižuje spotřebu paliva, neboť díky tomuto řešení se významně snižuje aerodynamický odpor. Umístění motorů nad rovinou křídel také snižuje hlučnost v kabině, minimalizuje zvuk slyšitelný na zemi a umožnilo vytvoření nejprostornější kabiny v dané třídě, největšího prostoru pro zavazadla a plnohodnotné toalety na zádi. Stroj HondaJet pohání dva úsporné proudové motory GE Honda HF120 a je vybaven nejmodernější elektronickou pilotní kabinou mezi všemi lehkými proudovými letouny: konstruktéři značky Honda pro tento stroj upravili plně elektronický avionický systém Garmin® G3000 nové generace, který je tvořen třemi 14palcovými širokoúhlými displeji a zdvojeným ovládáním prostřednictvím dotykových obrazovek. HondaJet je prvním komerčním letounem v historii značky Honda, který zároveň dostává pověsti značky, pokud jde o špičkové výkony, ekonomiku provozu, kvalitu a hodnotu.

Společnost Honda Aircraft Company je dceřinou společností firmy American Honda Motor Company, Inc. a byla založena v roce 2006, ačkoliv její historie zahrnuje již více než 20 let leteckého výzkumu a vývoje. Ve světové centrále Honda Aircraft v Severní Karolíně, která je rodištěm letectví, na více než 46 500 m2 nejmodernějších výzkumných, vývojových, výrobních a administrativních prostor zaměstnanci firmy pracují na vývoji, výrobě, prodeji a podpoře stroje HondaJet a jeho dealerů.

Sdílejte tento článek na Facebooku