Facelift Nissanu Qashqai pro rok 2010

Sdílejte tento článek na Facebooku

Crossover Qashqai, bestseller značky Nissan, prošel významnou úpravou. Již nyní mohou zákazníci v České republice objednávat novou modelovou verzi, dodávky budou zahájeny v březnu 2010.

Od svého uvedení na evropský trh v březnu 2007 překonal Qashqai veškeré prodejní ambice a koncem tohoto roku se k zákazníkovi dostane už půlmilióntý kus. V České republice bylo doposud prodáno 2 100 vozů Qashqai.

Nejvýraznější vizuální změna se dotkla přední část vozu, která byla kompletně přepracována. Zcela nová je kapota, přední nárazník, boční partie, mřížka chladiče a světlomety. Nová čelní partie je sdílena i s modelem Qashqai+2.
Kromě změn přední části byla na vozidle provedena řada dalších úprav za účelem zlepšení aerodynamické účinnosti – výsledkem je snížení koeficientu odporu z 0,34 na 0,33.

V zadní části zůstal celkový tvar světel nezměněn, ale je zde nyní aerodynamický prvek pro snížení odporu a nový design skla světlometů – v horní čiré části jsou světla pro couvání a ukazatele směru, zatímco spodní červená část obsahuje brzdová a zadní světla. Třetí brzdové světlo a zadní světla navíc využívají 12 LED diod pro dosažení maximální jasnosti.

Byly přidány dvě nové barvy karoserie: červená Magnetic a šedá Titanium. Nově jsou také k dispozici pětipaprsková kole z lehkých slitin, 16 a 17palcové.
Qashqai bude mít nový design přístrojů, které budou přehlednější a čitelnější. Přepracován byl rovněž palubní počítač. Jeho bílá LCD obrazovka ukazuje kromě jiných údajů též okamžitou a průměrnou spotřebu paliva, počet ujetých kilometrů, čas, nastavení tempomatu a omezovače rychlosti a nabízí řidiči snadnou komunikaci s vozem.

Nabídka byla rozšířena o nový typ koženého čalounění. Pro větší pohodlí byly přidány další odkládací prostory např. nová přihrádka pod centrální konzolou, která je ideální pro mobilní telefon nebo přenosný audio přehrávač.

Dochází také k lepší ochraně proti hluku a vibracím přidáním zcela nového vícevrstvého izolačního materiálu na přepážku za motorem, změnou těsnění oken, či osazením „akustického“ stěrače, který omezuje přenos hluku. Pro zlepšení pohodlí a živosti jízdy byly provedeny rovněž změny vyladění zavěšení kol. Standardem v základní verzi je např. 6 airbagů, ESP, palubní počítač, klimatizace, rádio a CD přehrávač s ovládáním na volantu, Bluetooth a další.

Nissan Qashqai bude k dispozici ve čtyřech úrovních výbavy a zákazníci v České republice jej mohou pořídit již od 464 900,- Kč (Visia, 1,6 l, 2WD).

Sdílejte tento článek na Facebooku