Deset výmluv, kterými se vyhýbáme sexu

Sdílejte tento článek na Facebooku

Podle nového průzkumu se nejpopulárnější výmluvou před sexem stala hláška „jsem moc unavený/unavená“. Okřídlené rčení „bolí mě hlava“ skončilo kupodivu až třetí za zaklínadlem „nemám náladu.“

Do první pětice nejobvyklejších výmluv se ještě dostalo „musím zítra brzy vstávat“ a „mám moc práce“.

Tyto trendy vyšly najevo při průzkumu, jehož se zúčastnilo 4 000 Angličanů a Angličanek. Ukázalo se také, že každý pátý respondent se ze sexu pravidelně nějak vymlouvá.

Sedm z deseti lidí tvrdí, že jsou často prostě moc unavení, a čtyři z deseti tázaných osob dokonce přiznávají, že na jejich milostný život dolehla hospodářská krize.
„Obyčejné bolesti jakožto výmluvě už odzvonilo. Dnes v důvodech, proč nezalézt do postele a neužívat si, hraje mnohem větší roli únava. A není to ani moc překvapivé. Pracujeme více hodin než kdy dřív, a máme hodně starostí. Na to, co se děje v ložnici, pak mají vliv i starosti třeba s tím, jak splatíme hypotéku, nebo jestli nepřijdeme o místo,“ vysvětlila listu Daily Telegraph mluvčí společnosti OnePoll, která průzkum provedla.

Zpráva také ukázala, že se ze sexu vymlouvají více muži než ženy. K tomu, že se často omluví, se přiznává 27 procent mužů, ale jen 18 procent žen. Polovina mužů přiznává, že občas předstírají spánek, aby se vyhnuli milování, kdežto z žen to dělá jen každá čtvrtá.

Do první desítky populárních výmluv se kromě „tutovek““ dostalo i pár překvapení:

Jsem moc unavený/unavená.

Nemám náladu.

Bolí mě hlava.

Musím brzy vstávat.

Mám moc práce.

Jsem na tebe naštvaný/naštvaná.

Slyším jedno z našich dětí.

Měl/měla by ses vysprchovat.

Bolí mě záda.

Sdílejte tento článek na Facebooku