Co o vás prozrazuje poloha, ve které spíte

Sdílejte tento článek na Facebooku

Jak si ustelete, tak si také lehnete – toto staré přísloví může platit doslova. Věděl jste, že poloha, v jaké každý večer uléháte ke spánku, může leccos prozradit o vaší povaze? Spánek představuje důležitou součást našich životů, sněním a odpočinkem v peřinách totiž strávíme každý den asi třetinu času. Určitě máte svou oblíbenou polohu, při které se vám nejlépe usíná. Psychologické průzkumy ukazují, že každá spací poloha je spojena s určitým charakterovým typem osobnosti. Společné spaní s partnerkou dokonce může prozradit leccos o vašem vztahu. Jak jste na tom?

Pokud usínáte na zádech s rukama podél těla, jste pravděpodobně perfekcionistou. Máte rád svůj klid a ve vztazích k okolí jste spíše introvertní. Máte-li však ruce rozpažené dokořán, indikuje váš styl spaní přátelskou a otevřenou povahu. Preferujete-li pozici na břiše s rukama svírajícíma polštář a hlavou otočenou na jeden bok, pravděpodobně jste relativně citlivou osobou, můžete být ale také přátelský a v některých oblastech života zbrklý a nedůsledný. Většina populace údajně při usínání leží na boku, avšak také zde rozhoduje konkrétní poloha rukou a celého těla. Skládáte-li paže podél těla, jste nejspíše společenský a s ničím si dlouho nelámete hlavu. Ruce předpažené dopředu indikují otevřenost, ale také cynismus a rozhodnost. Usínáte-li schoulen do klubíčka, jste spíše ostýchavý a citlivý.

Poloha, ve které se ponoříte do říše snů, však může také definovat váš vztah s partnerkou. Všimněte si, v jakých pozicích večer co večer uleháte ke spánku, a zjistěte, co dané postelové aranžmá signalizuje o vašem vztahu. Jako nejintimnější určují psychologové spánkovou obdobu sexuální polohy „lžičky“. Usínáte zaklesnuti jeden do druhého, zatímco partnerku ze zadu objímáte a dýcháte jí na záda? Pak by se dle odborníků dal váš vztah charakterizovat jako velmi hluboký a plný citu. Střídáte-li si navíc role, odkazuje tento fakt na rovné partnerské postavení – ani jeden z vás nehraje dominantní roli. „Miluji chvilky, kdy s přítelem usínáme, já ležím na boku a on se ke mně přivine zezadu. Dává mi to pocit bezpečí a beze slov mi tím dokazuje, jak mne má rád,“ prozrazuje spokojeně zadaná studentka, jak si usínání nejlépe užívá.

Další polohou, která je častá zejména u čerstvých párů, je postelový uzel. Uleháte-li propleteni jeden do druhého, signalizujete, že se nemůžete svého protějšku nabažit. Důvody k preferenci této polohy však mohou být mnohem prozaičtější – zkrátka vyčerpaně usnete jeden druhému v náručí po náročném sexuálním maratónu. A jak to vztah ovlivní, ležíte-li ke své milované zády? Obrácená pozice nutně neznamená, že jste rozhádaní, naopak. Poloha ukazuje, že si nejste lhostejní, ale že máte rádi svůj vlastní prostor (nejen v posteli, ale i ve vztahu). Spánkovou polohu indikující nezávislost nejčastěji volí páry, které jsou spolu již delší dobu.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek