Britská Královská pošta vydává známky k olympiádě

Sobota 31. října je zlomovým tisícím dnem v odpočítávání do začátku olympijských a paralympijských her, které Británie hostí v roce 2012. Zpříjemněte si čekání novou sérií olympijských poštovních známek.

Britská Královská pošta přináší k příležitosti olympijských her tři desítky nových známek, které vypodobňují přímo vybrané sporty, které budou ke zhlédnutí během her. Obálku ofrankovanou známkami z této speciální série můžete poslat již od 22. října, kdy bude na trh uvedena první desítka. Zbylých dvacet bude k zakoupení postupně během roku 2010 a následně 2011. Na všech známkách sběratelské série je vyvedeno oficiální logo olympiády.

Uvedení známek není jedinou aktivitou, která je s pořádáním olympiády spojená. Velká Británie již od září loňského roku připravuje a nabízí stovky akcí a aktivit v rámci tzv. „kulturní olympiády“, která má za cíl spojit kulturní události a sportovní dění. Naplňuje se tím vize Pierra de Coubertina, zakladatele moderních olympijských her.

Olympiáda není jen sport a soutěžení, ale i kulturní propojení národů, zábava, setkávání se lidí. Cílem je vytvořit živou a atraktivní atmosféru podobnou té, která byla v roce 2006 na mistrovství světa ve fotbale v Německu, kdy mnozí lidé přijížděli v prvé řadě za zážitky a až druhotně za sportem.