Audi má historický rekord v prodejích

Sdílejte tento článek na Facebooku

Společnost AUDI AG prodala v uplynulém roce 1 092 400 automobilů, čímž předčila své prodejní plány pro rok 2010, který se tak stal pro ingolstadtskou automobilku prodejně nejúspěšnějším rokem všech dob. Značka se čtyřmi kruhy prodala v Číně rekordních 227 938 vozů a v USA bylo poprvé v historii prodáno více než 100 000 vozidel Audi. „Na americkém trhu jsme překonali historický prodejní rekord a zároveň jsme v dosáhli nejlepšího finančního výsledku za dlouhou dobu,“ říká Peter Schwarzenbauer, člen představenstva AUDI AG pro marketing a prodej. „V následujících letech uvedeme naši úspěšnou technologii TDI clean diesel do segmentu manažerských vozů. Motory TDI nabídneme našim americkým zákazníkům také v nové generaci Audi A6 a Audi A8. Tím výrazně posílíme naše postavení v tomto segmentu.“

Již dříve společnost AUDI AG informovala o svém záměru zdvojnásobit podíl manažerských vozů na svém celkovém prodeji v USA uvedením modelu Audi A7 Sportback a nových generací modelů A6 a A8.

Rovněž na čínském trhu dosáhla značka se čtyřmi kruhy rekordního odbytu. Poptávka vzrostla oproti původním očekáváním mnohem rychleji, což na konci roku způsobilo nedostatek disponibilních vozů u prodejců. Audi dodalo zákazníkům od ledna do prosince celkem 227 938 automobilů, o 43,4 % víc než v předchozím roce. V prosinci bylo zákazníkům předáno ještě 18 186 vozů Audi.

Podle očekávání přispělo nové Audi A1 v závěru roku k výborným obchodním výsledkům v Německu. Na nárůstu prodeje v prosinci se ovšem podílela rovněž oživená poptávka ze strany firemních zákazníků. S 23 950 vozy prodala společnost AUDI AG o 36,4 % více automobilů než ve stejném měsíci předchozího roku. Prodejní čísla v Německu za celý rok (229 157 vozů) mírně převyšují výsledky za rok 2009 navzdory počátečnímu poklesu v důsledku ukončení „šrotovného“.

Také v celé Evropě došlo v prosinci k silnému nárůstu prodeje, a to na 52 200 vozů, což je o 18,2 % víc než v prosinci 2009. Od ledna do prosince zde společnost AUDI AG prodala celkem 647 600 automobilů, a potvrdila tak své postavení nejprodávanější prémiové značky v Evropě.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek