Zlatý volant 2009 pro nový Opel Astra

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nový Opel Astra se ozdobil prvním významným oceněním: Miliony čtenářů a desítky motoristických odborníků, novinářů, závodníků a dalších VIP osobností rozhodlo o tom, že Astra vybojovala ve svém segmentu kompaktních vozů ocenění „Zlatý volant“.

Jde o nejprestižnější cenu udílenou magazínem Auto Bild známého vydavatelství Axel Springer. O letošních držitelích Zlatých volantů spolurozhodovalo více než 40 milionů čtenářů ze 26 zemí Evropy.

Nový Opel Astra získal výborné známky za parametry svých motorů, spotřebu, podvozek, brzdy, řízení a bezpečnost. Závodníci a technicky založení odborníci dali Astře nejvyšší ocenění – závodníci jí udělili sedm z osmi možných bodů, techničtí experti pět z osmi bodů.

„Astra jde ve stopách výborné Insignie a evidentně si též dělá ambice na řadu ocenění. Na první významnou cenu Astry jsme velmi pyšní – tím spíš, že jí vybojovala ještě před oficiálním uvedením do autosalonů prodejců automobilů Opel,“ říká Carl-Peter Forster, předseda dozorčí rady automobilky Adam Opel GmbH.

Nový pětidveřový hatchback Opel Astra, oficiálně představený před několika týdny na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem, osobitě interpretuje nový designerský styling značky Opel. Další silnou stránkou Astry jsou vyspělé technologie, z nichž řada se objevila před krátkým časem v Insignii vůbec poprvé.

Anketa „Zlatý volant“ byla rozložena do dvou fází: V první si evropští čtenáři zvolili své favority ze 46 modelů v šesti kategoriích (malé vozy, kompakty, střední třída, luxusní vozy, supersporty a vany). V další fázi potom rozhoduje jury padesáti expertů z řad techniků, závodníků, šéfredaktorů a VIP osobností, kteří hodnotí dynamiku, komfort a kvalitu vozů. Mezi hodnotiteli se letos objevil např. mimořádně uznávaný soutěžní jezdec Walter Röhrl, dvojnásobný světový šampion v rally, piloti seriálu DTM Mattias Ekström a Ralf Schumacher nebo závodnické legendy Hans-Joachim Stuck a Christina Surer.

Během 33 let existence ankety „Zlatý volant“ vybojoval Opel toto ocenění již dvanáctkrát. Zatím posledním držitelem Zlatého volantu se v roce 2005 stala Zafira.

Sdílejte tento článek na Facebooku