Zkuste běhat naboso

Sdílejte tento článek na Facebooku

Už jste někdy zkoušeli běhat bosi třeba v lese po jehličí? Pokud ano, pochybuji, že vám to bylo příjemné. Nyní máte možnost vrátit se k chůzi či běhu naboso. Speciální boty Barefoot vám dopřejí možnost pohybu, při němž budete dokonale vnímat terén, ale přitom odpadne riziko poranění, které by mohlo hrozit, kdybyste se do terénu skutečně vydali bosky.Novému celosvětovému trendu „chůze naboso“ se značka Merrell věnuje už dva roky. Má proto kolekci, v níž nechybějí speciální boty pro vodní sporty, běh nebo do terénu, ale i fashion modely pro volný čas. Překvapivě lehká bota Barefoot vytváří spojení mezi terénem a vaším tělem. Zvyšuje vaši rychlost a hbitost, zjemňuje dopad chodidla na zem.

Chodit naboso je zdravé

Chůze naboso je velice zdravá a užitečná pro nohu i správné držení těla. Chodidlo je nuceno přizpůsobovat se terénu. Trénují se tak všechny svalové skupiny a posiluje celé tělo. Nedochází ani ke zraněním plynoucím z nadměrného zatěžování pouze některých partií. Navíc prý bota podporuje schopnost těla spalovat více kalorií.

V čem je rozdíl?

Rozdíl tkví v takzvané nulové podešvi, která mění nášlap a způsob chůze či běhu. Při pohybu v běžné obuvi máme větší tendenci našlapovat na patu, nadměrně zatěžujeme záda, boky, kolena a chodidla. Přitom právě velké klouby při nadměrné zátěži velmi trpí. Podešev u speciálních bot Barefoot má přispívat k našlapování přes střední část chodidla a zlepšení držení těla při pohybu.

Sdílejte tento článek na Facebooku