Začíná testování Hondy Civic WTCC na okruhu

Sdílejte tento článek na Facebooku

Společnost Honda dnes oznámila, že zahajuje testování svého závodního vozu, modelu Civic WTCC, na okruhu pro Mistrovství světa cestovních vozů FIA. Testování začalo tento týden (31. července a 1. srpna) na okruhu Vallelunga, nedaleko Říma v Itálii a následuje po „proklepávání“ vozu, které úspěšně skončila 27. července ve Vairanu, což je okruh nedaleko závodu J.A.S. Motorsport v Miláně. Testování bude pokračovat celý rok na čele s vítězem WTCC z roku 2009, Gabriele Tarquini.Po začátku v Suzuce v říjnu letošního roku se vozy Honda zapojí do tří závodů Mistrovství světa cestovních vozů FIA 2012, a to za účasti jednoho vozu, za jehož volantem bude sedět Tiago Monteiro. Veškeré výsledky z testování a závodů budou zcela využity k dalšímu zlepšování vozu Civic WTCC pro plnou účast v roce 2013.

Dnes byla také zveřejněna konečná podoba vozu 2012 Civic WTCC. Nový závodní vůz je výsledkem rozsáhlého testování ve větrném tunelu a představuje rozšířenou přední a zadní část a další dodatečné aerodynamické prvky. To vše podporuje plynulé obtékání vzduchu u modelu Civic, což vytváří součinitel odporu vzduchu (CD) na úrovni, která se řadí na špičku ve třídě 5dveřových hatchbacků segmentu C. Vůz se vyznačuje dynamickým a stylovým provedením, které má za cíl podtrhnout linie nového modelu Civic a vybavit závodní vůz poznatky ze závodů a sportu společnosti Honda.

Gabriele Tarquini, vývojový jezdec společnosti Honda pro rok 2012 říká:

„Ačkoli jsem v novém modelu Civic nikdy předtím nejel, měl jsem po prvním posazení do sedadla okamžitě dojem, že sedím v hondě. Karosérie je dokonalá a z motoru mám skvělý pocit. Tohle je ale jen první test na okruhu, musíme ještě pracovat na spoustě dalších věcí. Auto vypadá nádherně a všichni fandové WTCC na celém světě určitě budou nadšení při prvním závodě v Suzuce v druhé půlce roku.“

Civic WTCC pohání motor HR-412E, na míru vytvořený 1,6litrový čtyřválcový přeplňovaný benzínový motor s přímým vstřikováním paliva, který splňuje předpisy FIA pro WTCC.

Gabriele Tarquini i Tiago Monteiro se do Mistrovství světa cestovních vozů FIA v dresu společnosti Honda naplno zapojí v roce 2013.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek