Výroba hybridní Toyoty Auris zahájena

Sdílejte tento článek na Facebooku

V pondělí 28.června byla oficiálně zahájena výroba nového modelu Auris s pohonem Hybrid Synergy Drive (HSD), který je prvním vozem s plnohodnotným hybridním pohonem vyráběným na území Evropy. Výrobní závod automobilky Toyota v Burnastonu v hrabství Derbyshire bude vyrábět nový Auris s pohonem HSD. Cílem je přitom dosáhnout v Evropě celoročního prodeje v objemu 30 tisíc vozů. Vůz bude uveden na trh ve 32 evropských zemích. První zákazníci se na svůj nový vůz mohou těšit již od letošního července.Nový Auris s pohonem HSD znamená premiéru pohonu Hybrid Synergy Drive v masově prodávaném modelu značky Toyota. Nový pětidveřový hatchback je jako první a zároveň jediný model ve vysoce konkurenční nižší střední třídě vybaven plnohodnotným hybridním systémem pohonu. Technologie Hybrid Synergy Drive představuje základní technologii pro všechny budoucí modely této značky, což je opět odrazem postavení Toyoty v roli ekologického leadera na cestě k trvale udržitelné mobilitě.

Tradice pohonu Hybrid Synergy Drive sahá k první generaci modelu Prius, představeného v Japonsku v roce 1997 a poté roku 2000 v Evropě, který byl celosvětově prvním sériově vyráběným vozem s hybridním pohonem, a jenž nastolil oborové měřítko ve vývoji pohonných jednotek automobilů a trvale udržitelné mobility. Představení modelu Auris HSD je prvním krokem v zavádění technologie plně hybridního pohonu do všech modelů Toyota prodávaných na evropském trhu, které se plánuje v co nejbližším termínu během příští dekády.

Auris s pohonem HSD vyniká ve své třídě rekordně nízkou spotřebou paliva 3,8 l/100 km a pozoruhodně nízkou hladinou emisí CO2 (jen 89 g/km), která se váže na příslušné daňové zvýhodnění. Auris HSD kromě toho produkuje výrazně nižší emise NOx a pevných částic než vozy se vznětovým motorem o srovnatelném výkonu.

Sdílejte tento článek na Facebooku