Toyota Prius má 5 hvězdiček

Sdílejte tento článek na Facebooku

Nová Toyota Prius dosáhla maximálního pětihvězdičkového ohodnocení v bezpečnostních testech organizace Euro NCAP prováděných podle nové, přísnější metodiky. Díky celkovému váženému skóre 83 % je Prius již třetím modelem značky Toyota, který letos na maximum pěti hvězdiček dosáhl (po Toyotě Avensis a modelu iQ).

Nový Prius navazuje na vysoké bezpečnostní parametry předchozí generace tohoto modelu, který v roce 2004 rovněž získal maximálních pět hvězdiček za ochranu cestujících.

Dosažený úspěch potvrzuje konstrukční potenciál automobilky Toyota při vývoji podvozkových platforem schopných nabídnout vynikající parametry v oblasti ekologie, dynamiky i bezpečnosti.

Nový Prius je vybaven modernizovanými bezpečnostními prvky v oblasti aktivní i pasivní bezpečnosti, stejně tak jako prvky na ochranu chodců v případě kolize. Všechny vozy s modelovým označením Prius jsou standardně vybaveny skeletem karoserie pohlcujícím nárazovou energii, sedmi airbagy a aktivními opěrkami hlavy.

Součástí elektronického řízení soustavy brzd (ECB) je brzdový asistent (BA), systém řízení trakce (TRC) a zdokonalený systém řízení stability vozu (VSC+). Nový Prius je na přání dále vybaven novým systémem na prevenci nehod, označovaným jako přednárazový bezpečnostní systém (PCS), jehož součástí je i adaptivní tempomat (ACC).

Nový Prius aktuálně uváděný na evropské trhy si od června závazně objednalo již přes 17 tisíc zákazníků.

Sdílejte tento článek na Facebooku