Toyota opouští závody Formule 1

Sdílejte tento článek na Facebooku

TOYOTA MOTOR CORPORATION (TMC) oznámila svůj záměr ukončit na konci závodní sezóny 2009 svoji účast v Mistrovství světa Formule 1 (F1). TMC vnímala svoji účast v závodech F1 jako příspěvek k celkovému rozvoji kultury motorismu, cílevědomě se věnovala této vrcholné motoristické disciplíně i navzdory prudkým hospodářským změnám.

Po zvážení aktivit TMC na poli motoristického sportu plánovaných v příštím roce i dalších letech se TMC s ohledem na velmi nepříznivou hospodářskou situaci rozhodla ze závodů F1 stáhnout.

TMC opouští svět F1 poté, co její tým Panasonic Toyota Racing během osmi náročných sezón od roku 2002 získal celkem 13 umístění na stupních vítězů a 87 výsledků s bodovým ohodnocením. Svoji účast v závodech F1 – ve kterých týmy tradičně vyvíjejí maximální možné úsilí na vrcholné úrovni motoristického sportu – vnímá TMC jako zkušenost, která byla současně příležitostí k dalšímu rozvoji zaměstnanců i aktivit na poli výzkumu a vývoje.

Ze zkušeností získaných v soutěžích F1 bude TMC i nadále těžit při vývoji atraktivních sériových vozů, jakým je například supersport Lexus „LFA“, stejně tak jako kompaktní sportovní automobil s pohonem zadních kol.

Sdílejte tento článek na Facebooku