Touareg vyhrál Rallye Dakar

Sdílejte tento článek na Facebooku

Po 9600 kilometrech, 13 etapách a extrémním nasazení zvítězil Volkswagen potřetí za sebou v nejnáročnější motoristické soutěži na světě. Vedle vítězné posádky Nasser Al-Attiyah/Timo Gottschalk se v neděli 16. ledna 2011 postavily na stupně vítězů v Buenos Aires dvojice Giniel de Villiers/Dirk von Zitzewitz a Carlos Sainz/Lucas Cruz, které rovněž reprezentovaly barvy značky s modrobílým logem. Nový Race Touareg 3 obsadil v celkové klasifikaci klasické pouštní rallye na území Argentiny a Chile před miliony nadšených diváků první tři místa. Díky tomu zůstává Volkswagen jediným výrobcem, který vyhrál legendární soutěž v kategorii osobních vozů se vznětovým motorem.

Volkswagen získal v 33. ročníku pouštního maratonu třetí „dakarské“ vítězství v řadě díky posádce, kterou tvořili Nasser Al-Attiyah z Kataru a Timo Gottschalk z Německa. Suverénní a mimořádně spolehlivá technika z dílen wolfsburské automobilky přispěla k tomu, že v letošním roce obsadily stupně vítězů tři posádky, které byly vítězné v letech 2009 až 2011. Z toho je zřejmé, jak vyrovnaný a silný tým jezdců dominoval na Dakaru 2011 od první etapy.

Volkswagen získal pro své barvy 12 ze 13 možných etapových vítězství. Carlos Sainz vytvořil etapovým vítězstvím na cestě do Buenos Aires svůj osobní rekord – nikdo z aktivních jezdců v kategorii osobních vozů nemá na svém kontě víc než 24 Sainzových etapových úspěchů. V čele rallye s extrémně náročnými měřenými etapami se od začátku držely posádky Volkswagenu.

Mezi výzvy patřily klikaté šotolinové cesty, měkký a hluboký písek v neúprosné poušti Atacama, pasáže vedoucí labyrintem říčních kaňonů náročné na navigaci, vymletá říční koryta a neobyčejné brody. Týmový výkon značky Volkswagen uzavřeli Mark Miller a Ralph Pitchford na šestém místě. Všechny čtyři vozy Race Touareg 3 dokončily rallye s vynikajícím výsledkem a potvrdily tak svou spolehlivost. Volkswagen již čtyři roky neodstoupil v dálkové soutěži kvůli technické poruše.

Sdílejte tento článek na Facebooku