Tip na žízeň – nový Malvaz

Sdílejte tento článek na Facebooku

Ochutnali jsme novinku na českém trhu, která potěší všechny náročné milovníky piva. Pivní speciál Staročeský Malvaz je nejnovějším obohacením krušovického portfolia, do kterého patří také nová krušovická Desítka, vylepšený Mušketýr, Ležák a oblíbené Černé pivo. Tento speciál je jako stvořený pro ty, kteří hledají v pivu více než jen způsob, jak ideálně uhasit žízeň. Staročeský Malvaz je polotmavý 13° speciál s tradičním postupem výroby silného ležáku za použití těch nejlepších ingrediencí: vysoce kvalitní vody z vlastních podzemních vrtů, výběrových sladů a žateckého chmele. Podobný typ piva má v Krušovicích dlouhou historii, krušovičtí sládci jej v minulosti vařili při významných příležitostech.

Na první pohled je Malvaz typický svou sytou jantarovou barvou. Je to silné pivo výrazné chuti s doznívající hořkostí na jazyku, které by si měl konzument ideálně spojovat se sílou, plností a bohatostí. Díky tomu osloví Malvaz opravdové pivní fajnšmekry, kteří dokážou ocenit jeho výjimečné vlastnosti. Hodí se spíše pro speciální příležitosti, kdy si chcete chuť opravdu vychutnat, popřípadě hledat chutě úplně nové. Neztratí se ani na Vaší sváteční tabuli a při zvláštních příležitostech, kdy jeho chuť pomůže doladit příjemnou atmosféru.

Jak dokládá průzkum nedávno provedený Českým svazem pivovarů a sladoven, spotřeba speciálních piv v prvním čtvrtletí roku 2010 vzrostla o 44% oproti stejnému období roku 2009. Pivovar Krušovice tak uvedením pivní novinky Staročeský Malvaz na trh vlastně reaguje na rostoucí oblibu speciálních piv mezi českými konzumenty.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek