Ticho léčí – sound masking zajistí klid i soukromí pro pacienty

Sdílejte tento článek na Facebooku

Kdo někdy ležel v nemocnici, jistě potvrdí, že po odeznění největších zdravotních problémů ho nejvíce trápí časté buzení a nespavost. Přitom právě spánek je při rekonvalescenci velmi důležitý. Nemocnice a soukromé kliniky začínají konečně brát zvuk i akustiku vážně – zjistili totiž, že hluk má na pacienty negativní vliv. Proto může být pro zdravotnická zařízení, a potažmo všechny pacienty, užitečná nová technologie maskování zvuku, tzv. sound masking, který umí nejen odstínit rušivé vlivy, ale navíc také pomáhá zajistit soukromí pacientů.

Maskování zvuku funguje tak, že se do požadovaného prostoru vysílá uniformní tichý zvuk připomínající šum větru. Je upraven do pásma lidské řeči a optimalizován tak, aby překrýval probíhající komunikaci. Tím pádem eliminuje nežádoucí ruch. Kromě toho umí také zajistit soukromí pacientů.

Odstínění rušivých vlivů klasickou formou, tedy fyzickou přestavbou prostor a zabudováním izolačních materiálů a prvků je velmi nákladné. Existuje i jiné řešení – unikátní technologie maskování zvuku (sound masking), jejíž instalace je podle složitosti prostor záležitostí několika hodin, maximálně dnů. Zařízení není náročné na obsluhu, zapnout a vypnout lze jediným stiskem tlačítka. Systém je energeticky velmi úsporný, má spotřebu menší než běžná žárovka. Navíc je téměř neviditelný a nezasahuje rušivě do podoby interiéru.

A co ochrana soukromí? Do ochrany záznamů a důvěrných dat pacientů zdravotnická zařízení investují velké prostředky, avšak diskrétní informace mohou unikat naprosto banálním způsobem. Například hlasitá konverzace s lékařem nebo sestřička hlasitě sdělující výsledky testů – tak jednoduchý je možný únik důvěrných informací. I v tom pomůže sound masking, který překryje probíhající komunikaci tak, že jí není rozumět.

Tvůrcem a dodavatelem řešení pro sound masking je americká společnost Cambridge Sound Management, která nabízí řadu systémů navržených ke zvýšení akustického komfortu, řešení problémů s rozptylováním zvukovými podněty a ochranou soukromí. Tyto systémy vynikají unikátními zvukovými parametry, jednoduchou instalací s minimálními zásahy, přijatelnou cenou a energetickou nenáročností.

 

 

Sdílejte tento článek na Facebooku