Světová premiéra: kupé Hyundai Veloster

Sdílejte tento článek na Facebooku

Hyundai představil ve světové premiéře třídveřové kupé Veloster v Detroitu. Nový Hyundai Veloster přináší hned několik významných inovací. Kromě unikátní třídveřové koncepce se mohou zákazníci těšit na nejmodernější telematický systém Blue Link, multimediální systém se 7“ dotykovým displejem a nový motor 1.6 GDI ve spojení s první dvouspojkovou převodovkou Hyundai. Sériově vyráběný model čerpá inspiraci z koncepčního vozu představeného v roce 2007 na autosalonu v Soulu a zároveň reprezentuje nový přístup, s nímž značka Hyundai vstoupila do roku 2011. Veloster se odlišuje od tradičních kupé třídveřovou konfigurací karoserie vybavenou zadními dveřmi na straně spolujezdce, které zvyšují praktickou využitelnost a zajišťují bezpečný a snadný přístup do prostorného interiéru. Nenápadně ukrytá vnější klika dveří umožnila zachovat atraktivní design kupé. Veloster je postaven na rozvoru 2649 mm a jeho karoserie je 4219 mm dlouhá, 1791 mm široká a 1400 mm vysoká.

Dynamický profil vozu byl inspirován aktuálním pojetím designu značky Hyundai zaměřeným na splývající fluidní tvary. Charakteristické černé střešní sloupky A dodávají zajímavě prosklené kabině neobyčejný vzhled zvýrazněný liniemi, které člení boční plochy karoserie.

Bojový výraz při pohledu zepředu a z profilu dodává vozu Veloster šestiúhelníková maska chladiče v typickém stylu značky Hyundai v kombinaci s detailně zpracovanými otvory na kapotě motoru, atleticky tvarovanými blatníky kolem podběhů kol a světlomety zasahujícími hluboko do stran. Sportovní vzhled je při pohledu zezadu završen osobitě proskleným zadním výklopným víkem, pod nímž se nalézá centrálně umístěná dvojitá koncovka výfuku.

Veloster se bude dodávat s nejmodernější technikou poháněcího ústrojí včetně první šestistupňové dvouspojkové převodovky z vlastního vývoje Hyundai. Jeho pohon obstarává nový hospodárný zážehový čtyřválec Gamma 1.6 GDI s přímým vstřikováním benzinu. Kupé bez kompromisů nabídne řidiči potěšení z jízdy v kombinaci s nízkou spotřebou paliva a emisemi CO2.

Sdílejte tento článek na Facebooku