Sportovní vozy si to rozdají v Brně

Sdílejte tento článek na Facebooku

Na brněnském Masarykově okruhu se ve dnech 21. – 23. května představí světová závodnická špička v rámci seriálu Mistrovství světa FIA (Mezinárodní automobilová federace) vozů Grand Tourismo. Na start se postaví i přední český závodník Tomáš Enge. Součástí závodního víkendu je také bohatý doprovodný program u příležitosti oslav 80 let Masarykova okruhu. Mistrovství světa FIA vozů Grand Tourismo má deset podniků. V Brně se jede třetí podnik celého seriálu, ve kterém závodí upravené sériové vozy podle sportovních předpisů seriálu. Na start se postaví vozy luxusních sportovních značek Aston Martin, Corvette, Lamborghini, Ford, Maserati a Nissan. Každý závod jedou dva jezdci, kteří se v polovině závodu povinně střídají. Také se povinně mění všechny pneumatiky. Pro zvýšení atraktivity závodů se používá i systém success balast. Jde o přidanou zátěž, přidělovanou jezdcům a vozům na základě výsledků v mistrovských závodech, která dává šanci zaútočit na přední příčky i závodníkům z hloubi startovního pole.

Diváci budou jistě zvědaví i na Tomáše Engeho, který se seriálu závodů FIA GT1 účastní s vozem Aston Martin DBR9 pod hlavičkou týmu Young Driver AMR. Za volantem se bude střídat s britským závodníkem Darrenem Turnerem. Oba závodníci spolu jezdí již několik let; v uplynulé sezóně dominovali ve třídě LMP1 v šampionátu Le Mans Series. Uspěli také ve slavném závodu 24 hodin Le Mans.

Brněnský závod se koná předposlední květnový víkend. V pátek jsou na pořadu tréninky, v sobotu hodinový kvalifikační a v neděli hodinový mistrovský závod. V pátek je vstup zdarma; víkendové vstupenky stojí od 250 Kč do 650 Kč za vstup včetně návštěvy paddocku při koupi v předprodeji nebo online.

Sdílejte tento článek na Facebooku
Předchozí článek
Následující článek