Samsung Galaxy S9 a S9+ jsou tu

Sdílejte tento článek na Facebooku

Telefony Samsung Galaxy S9 a S9+ přetvářejí způsob, jímž lidé komunikují, sdílejí informace a vnímají svět. Galaxy S9 a S9+ byly vyvinuty pro epochu, v níž spotřebitelé stále více komunikují a vyjadřují se pomocí snímků, videí a emoji. V České republice budou k dostání v březnu.

Telefony  obsahují nový objektiv s variabilní clonou, který podporuje inovativní fotoaparát vhodný i do špatných světelných podmínek, možnost snímání superzpomalených záběrů a vytváření animovaných emoji za pomoci rozšířené reality. Galaxy S9 a S9+ poskytují lepší uživatelský zážitek díky výkonným stereofonním reproduktorům vyladěným od AKG, zvuku ve standardu Dolby Atmos® a vytříbenému bezrámečkovému displeji Infinity. Telefony Galaxy S9 a S9+ budou navíc vybaveny novou aplikací SmartThings.

Fotoaparát nabídne tyto funkce:

  • Snímání superzpomalených záběrů: dynamické nahrávání zpomalených záběrů umožňuje zachytit až 960 snímků za sekundu. Telefony S9 a S9+ rovněž nabízejí chytrou funkci automatické detekce pohybu, která rozpozná pohyb na snímku a automaticky spustí nahrávání – uživatelům tak stačí pouze správně nastavit kompozici. Po nasnímání superzpomalených záběrů si mohou uživatelé zvolit hudbu na pozadí z 35 různých možností nebo k videu přiřadit melodii ze seznamu oblíbených písní. Jednoduchým poklepáním mohou uživatelé také vytvářet, upravovat a sdílet soubory ve formátu GIF a využít při tom tří hravých režimů smyčky pro opakované přehrávání záznamu.
  • Fotoaparát pro špatné světelné podmínky: stejně jako se duhovka v lidském oku roztahuje a smršťuje, tak i variabilní clona společnosti Samsung automaticky vpouští v tmavém prostředí světla více a za jasných podmínek světla méně, a vytváří tak ostré a jasné snímky.
  • Animované emoji: funkce emotikonů využívají rozšířenou realitu (AR Emoji) s algoritmem strojového učení na základě dat, který analyzuje dvojrozměrný obraz uživatele, zmapuje více než 100 obličejových rysů a následně vytvoří trojrozměrný model. Ten umí vyjadřovat a napodobovat výrazy jako např. mrkání nebo kývání, čímž umožňuje skutečnou personalizaci.
  • Bixby: inteligentní platforma integrovaná do fotoaparátu poskytuje prostřednictvím rozšířené reality a technologií hlubokého učení užitečné informace o okolí uživatele. Pomocí detekce a rozpoznávání objektů v reálném čase dodává informace přímo do obrazu, na nějž fotoaparát míří. Uživatelé si tak mohou pomocí okamžitého překladu nechat v reálném čase přeložit cizojazyčné texty nebo přepočítat cenu v cizí měně, dozvědět se informace o svém okolí, zakoupit si výrobky, které před sebou vidí, nebo si po celý den počítat kalorický příjem.

Telefony jsou chráněny nejnovější bezpečnostní platformou Knox 3.1. Přístroje podporují tři různé možnosti biometrického ověření totožnosti – rozpoznávání oční duhovky, otisků prstů a obličeje. Galaxy S9 a S9+ představují i funkci Dedicated Fingerprint, která dává uživatelům možnost použít pro přístup k zabezpečené složce otisk jiného prstu, než jaký byl použit k odemknutí telefonu.

Sdílejte tento článek na Facebooku